Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg ennyire természetes...

Tényleg ennyire természetes fegyvert tartani?

Figyelt kérdés
Párom régen tartott fegyvert itthon. Mi akkor még nem voltunk együtt. Eladta. Valamelyik nap beszéltünk róla. És ő neki teljesen természetes az ha valaki fegyvert tart magánál. Önvédelem miatt. Apukája is hord magánál. Azt mondta a párom nagyon sok embernél van fegyver. Hát nem tudom. Nekem a szüleimnél nincs, és egyik ismerősöm se hord. Most akkor ez hogy van? Én személy szerint ellenzem és nem tudnám elképzelni hogy a táskámban pisztolyt hordjak.
2017. jan. 27. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Ez szemlélet kérdése van aki ellenzi van aki mellette van. Én is hordanék ha lenne engedélyem. Egy 45-os colt nagyon jó lenne. Egyébként is nem a fegyver öl hanem a használója.
2017. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Ha van fegyvertartási engedélye, akkor tarthat éles lőfegyvert, de az utcai kivitelre is szabályok vannak..vagy nem, nem tudom, ebben a témában nem igazán vagyok otthon..

Viszont, ha valaki engedély nélkül tart magánál éles lőfegyvert, akkor azt jól meg..szkodják.

Riasztó fegyvert pedig szintúgy lehet magadnál tartani.(engedély nélkül is)

2017. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem elterjedt az éles viselése , hivatali emberek szolgálat miatt vagy alvilági arcok titokban viselik . Többsége gázfegyvert visel engedéllyel . Táskába nem lenne értelme , elővenni nem bírnád másrészt ha ellopják viszik a motyót a stukival . Ezért zsebbe övön legyen a gáz-paprikaspré .
2017. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem, éles lőfegyverre viselési engedély kell, ami a gyakorlatban úgy néz ki, hogy egyszerű embernek 100% hogy elutasítják. Bíróknak, politikusoknak meg katonáknak, volt katonáknak szokták megadni, egyszerű embernek még talán akkor se, ha bebizonyítja, hogy őt a maffia ki akarja nyírni.


#2: riasztóra is kell amúgy viselési


"Egyébként is nem a fegyver öl hanem a használója."


Igen, csak akit lelőnek azon már nem sokat segít.

2017. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Mert ha elvágják a nyakát vagy leszúrják vagy szétverik a fejét baltával az mennyivel jobb. Kést lehet hordani 8 cm pengehosszig. Aki ölni akar az öl is. Mindegy hogy pisztollyal vagy bármi mással.


Mint írtam. Nem a fegyver öl, hanem a használója.

2017. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Írtad, elolvastam. Csak nem értem mit akarsz vele mondani. Hogy bármivel lehet ölni? Igen ez így van, egy golyóstollal is lehet, akkor tiltsuk be azt is? Vagy hogy pont azért kéne engedélyezni a pisztolyt? Akkor engedélyezzük a kézigránátot, mesterlövész puskát, vállról indítható rakétát is? Vagy szerinted egy 8 centis kés egy kategória egy pisztollyal? Mert akkor kicsit nem igazán értesz hozzá, de akkor meg nem tudom minek írsz.
2017. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én se értem te mit akarsz. Van egy pisztolyod, mindegy hogy hol a táskádban, vagy a zsebedben. Nem fog kiugrani és fejbe lőni az utcán veled elsőnek szembe jövőt. Otthon lerakod az asztalra nem fogja szitává lőni a családodat. Oda akarok kilyukadni, ha valakinek van fegyvere és van engedélye is. Az az ő dolga, hordja csak, tartsa a párnája alatt vagy ahol akarja. Attól az még NEM fog ölni. Nem azt mondom hogy minden pszichopatának nyomjunk a kezébe egyet. De ha valakinek van otthon, hát van. Nyilván ha legális lenne, egyből megalakulna a Viktátor ellenes gerillacsoport.
2017. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, csak nem tudod kiszűrni, hogy most valaki egy elmebeteg vagy egy felelősségteljes fegyvertartó. Meg azt se tudod kiszűrni, hogy nem kattan-e be egyik pillanatról a másikra. Vagyis hát erre van elvileg a pszichológiai alkalmassági, csak attól tartok most ezt itt (Magyarországon) hiába vezetnénk be, nem sok értelme lenne, mert kilóra megveszel bárkit. Szembe jön velem valaki az utcán akinek pisztolya van, lehet hogy normális, de az is lehet, hogy egy elmebajos aki rögtön lelő 10 embert. Én nem akarok lutrizni, melyik jön be. Ha meg kollektíve tilos hordani (vagyis elvileg lehet ugye, gyakorlatilag nem), akkor meg nem kell lutrizni, biztosan tudod, hogy nem fognak lelőni. Vagyis hát nem biztosan, de biztosabban. Élete meg mindenkinek egy van. Minek kockára tenni?
2017. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Párom régen tartott fegyvert itthon."


Milyen fegyverről beszélünk?


önvédelmi (éles) lőfegyverről?

gáz - riasztó (gumilövedékes) fegyverről?


Ha éles lőfegyverről, akkor Nem tudom ki lehetett a párod, hogy volt neki fegyvertartási engedélye.

Mert átlagembernek ez Kb. LEHETETLEN. Köszönhetően a jogszabályoknak.


És nem. Emiatt egyáltalán nem természetes, hogy valaki fegyvert tartson magánál. Ez NEM az USA. Kis hazánkban van egyébként Európa legszigorúbb fegyvertörvénye.


"Azt mondta a párom nagyon sok embernél van fegyver"


Ezt nem tudom honnan szedte a párod. Ha arra gondolt, hogy illegálisan bárki szerezhet és így tarthat magánál éles lőfegyvert - ez se annyira egyszerű. Ismerni kell a megfelelő embereket hozzá.


Átlagos törvénytisztelő ember legfeljebb gáz -riasztó pisztolyt tarthat otthon engedély nélkül. Ha az utcán akarja viselni, ahhoz már rendőrségi engedély kell.

2017. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
életemben idáig legnagyobb biztonságban West Brooklynban éreztem magam.igen, az Egyesült Államokban ahol sokak szerint még az általánosba járók is fegyverrel mászkálnak.úgy,hogy nem volt nálam fegyver viszont itt sokszor marhára nem érzem magam biztonságban..
2017. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!