Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átalakítanád a (nép) szavazati...

Átalakítanád a (nép) szavazati jogokat?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan?
2010. máj. 3. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
őőő igen. Alapvetö IQ tesztet kitöltetnék elsö szavazásuk alkalmával minden szavazóval. Orvosi vizsgálatra küldeném ahonnan hoznia kell a papirt hogy nem hülye .
2010. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Én a nyugdíjaskorúak szavazási jogát elvenném. Nekik már mindegy, ne ők döntsenek a fiatalabb korosztály sorsáról.
2010. máj. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:38


Sok nyugdíjas van aki okosabb és sokkal értelmesebb mint az egyes 18-22 éves taknyok.


Erröl jut eszembe 24 évet tüzném ki a korhatárnak . Igy tanult egyetemet végzett (jóesetbe) emberek szavazhatnának csak,. (Az ujuló generáciobol)

2010. máj. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

69-es vagyok: igaz, alsó határt is érdemes lenne emelni. Én 21-et javasolnék, ami külföldön a felnőtt korhatár.


Lehet, hogy okosabbak, de ők már nem úgy gondolkodnak a világról, ahogyan kellene. Elült már az agyuk.

2010. máj. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Lehet. Mondjuk lehetne ott is babrálni , hogy akik az elözö rendszerben mentek nyugdijba azoknak már bevonni. Vagy valahogy . Vannak sajnos pletykás öreglányok akik mondjuk azért szavaznak mert az joképű szerintem meg az.
2010. máj. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, azt már egy demokráciában hadd döntse el valaki, hogy mi alapján dönt arról, hogy kire szavaz.

Én nem korhoz, hanem iskolai végzettséghez kötném. Érettségihez vagy szakiskolai végzettséghez. Ez normál esetben 18-20 év körül van meg, és a pártok nem babrálhatnak az analfabéta cigányok szavazataival.

Felső korhatárnak nincs értelme. Az úgy már nem nagyon férne bele a demokrácia kereteibe, ha 10 millió ember sorsáról 4-5 millió döntene. A nyugdíjasok sorsa is függ a politikától (igaz, a gyerekeké is, de ez más tészta).

2010. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:54


Ez igaz!

2010. máj. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Elképzeltem az említett pletykás néniket:


-"ejj, Bözsikém ez az Attila gyerök ezám igazi firfi!"

-"Mivaaaaan? Nem ééértem?"

-"CSAK AZT mondtam,hogy jó kípű ez a Mestergyerek, csak meg ne hallja ezt az Uram"

-"Úh biza, Katikám, ajj ha pár évvel fiatalabb lennék ám..."

-"Szavazunk lerája, választáskor?"

-"Lesz választás?"

-"Azt mondta a szomszíd Marika, ho' lesz valami holnap"

-"Jó va, majd szólj be ha mentek, megyik én is"

-"Nah megyik má', me leég a csirkepaprikas, aztán ad nekem az uram"


bocs, megihletett...

2010. máj. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Én is végzettséghez kötném, legyen egy minimum középfokú végzettsége a szavazónak. Esetleg egy "felmérőhöz", ami minimális állampolgári ismeretekről szól, hogy aki azt se tudja, mi ma Magyarországon az államforma, vagy kire is megy valójában szavazni, az már ne dönthessen az oország sorsáról.
2010. máj. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
29%
Én csak a nyugdijasokat kérdezném meg először, mert ők már letették a magukét. Az ifjak még nem. Öregek tanácsát hoznám létre mint az ókori görögök és igen adnék a véleményükre. A választójogot persze nem korlátoznám, hiszen ez alanyi jog, aki az adott országban él!
2010. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!