Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fogyasztóvédelmi előírások...

A fogyasztóvédelmi előírások mennyire vonatkoznak webáruházokra?

Figyelt kérdés
Ha a weboldal tévesen hírdeti meg az árat, megrendeled a terméket majd a pénzt is elutalod. Utólag mondhatja, hogy sajnos rossz ár volt feltűntetve, vagy kitalálhat olyat, hogy nem tudja beszerezni a megrendelt terméket?

2016. dec. 6. 07:38
 1/8 Amarok Tonrar ***** válasza:
100%
Azokra is vonatkoznak. Ha az ár extrém alacsony lenne egy elírás miatt, azt nyilván nem róhatod fel nekik, néhol még ki is van írva, hogy a tévesen megadott ár nem érvényes. Többi esetben kötelesek annyiért adni, amennyi a rendelés rögzítésének pillanatában volt. Egy esetben a rendelt termékem ára pár órával később akciós lett, rákérdeztem, akciós áron kaptam meg. Másik esetben éjjel adtam le egy rendelést, délelőttre felment az ára, rákérdeztem, az alacsonyabb ár volt érvényes. Azt mondhatja, hogy elfogyott, mert lehet, hogy tényleg, nem tudod ellenőrizni. Ennek a korrektségére is van példám, rendeltem két terméket, de az egyik elfogyott. Kaptam egy értesítést, hogy a meglévő terméket szállítják, a másik miatti kellemetlenségért cserébe pedig a szállítás díját elengedik. De ez csak korrekt webáruháznál fordulhat elő.
2016. dec. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Annyira nem hiszem, hogy extrém az ár -> kb. 30% volt az eltérés egy másik weboldalhoz képest. Képmetszővel direkt kivágtam mikor rendeltem, ott még fel is volt tüntetve, hogy 50 db van készleten.

Más weboldalnál ha rendelek valamit, és megkapják a rendelt összeget, még másnap postázzák. Jelen esetben csütörtökön utaltam az összeget, péntek kora reggel kaptam egy automatikus rendszer üzenetet, hogy az összeget megkapták, azóta viszont csönd van.

2016. dec. 6. 07:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt részletesen leírják milyen szabályok vonatkoznak ilyen helyzetre, érdemes elolvasni: [link]
2016. dec. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Érkezett válasz a webáruházból. Nagyon nem lepődtem meg levelükön.... a termék állítólag sérülten érkezett be hozzájuk és többet nem tudnak már rendelni belőle. Ilyen esetekre van jogszabályozás? Köteles a webáruház ugyanezért az összegért hasonló paraméterekkel rendelkező terméket felajánlani?
2016. dec. 6. 10:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyfelől a törvény nem tesz különbséget vásárlási felületek között, sem termékek között.

Másfelől ma a hatalom a törvénytelenségtörvényét gyakorolja, és aki teheti (valamint nincs gerince), követi ebben őket.

Ezért tehát farkastörvények uralkodnak. Amit erővel, ésszel kihajthatsz, az a tiéd. Amit nem, az nem a tiéd.

2016. dec. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4 Fordulj a fogyasztóvédelemhez, ők tudnak segíteni ebben, náluk jobban kevesen ismerik az ilyen helyzeteket.
2016. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azokra is vonatkozik, de a szerződés akkor jön létre, ha visszaigazolja a megrendelést. Tehát ha nem tudja beszerezni, akkor valószínűleg nem is fogja visszaigazolni. Ami számít még az a jóhiszeműség, tehát, hogy az adott fél úgy járt-e el, ahogy az adott helyzetben elvárható.
2016. dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha elutaltad az árát és nem tudják teljesíteni (tök mindegy miért), akkor haladéktalanul vissza kell utalniuk az árat, különben csalást követnek el. Jelezd nekik, hogy akkor 24 órán belül utalják vissza az általad elutalt összeget. Ha nem teszik meg, mehet a rendőrségi feljelentés.
2016. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!