Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kitilthat-e az igazgató...

Kitilthat-e az igazgató iskolából személyt, aki nem az iskola tanulója?

Figyelt kérdés
A pontos helyzet, hogy régen ebbe a suliba jártam de otthagytam, most esti tagozatra járok, de néhe bejárok a régi sulimba találkozni pár emberrel. Az a helyzet áltt elő hogy legutóbb a portás egy cetlire hivatkozva (se pecsét se aláírás) kiküldött, hogy igazgatói utasítás, ki vagyok tiltva a suliból. Szóval a pontos érdés hogy kitiltjat-e, ha igen milyen alapon? Vonatkozó jogszabályt megköszönném.

#törvény #jog #iskola #jogszabály #kitiltás #intézményből való kitiltás
2016. dec. 5. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Fordítva ülsz a lovon. Nem ahhoz kell jogszabály, hogy ki legyen tiltva valaki, hanem ahhoz kell jogalap, hogy betehesd oda a lábad.

Alapból mindenki ki van tiltva, aki nem ott tanul, vagy nem ott dolgozik. Az egyéb látogatók csak meghatározott időben, meghatározott célból léphetnek be, pl. nyílt napon meg hasonlók.


Nincs ott már neked semmi keresnivalód. Ha találkozni akarsz valakivel, megvárod szépen a suli előtt.

2016. dec. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennyi.
2016. dec. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

1: ???

A régi gimimbe, ahová 14-18 évesen jártam, még manapság is beengednek 23 évesen, amikor évente kétszer-háromszor visszamegyek meglátogatni a régi kedvenc tanáraimat. Általában péntek délelőttönként, bőven tanítás alatt.


A portás sráccal, aki pár évvel idősebb nálam együtt jártunk nagyon régen pár hónapig kondiba és ismerem. SŐT MÉG A PORTÁN IS LERAKHATOM A KABÁTOM a dolgozók kabátjai mellé!


Egyszer konkrétan olyan is volt 2 éve, hogy úgy dugtam meg egy még oda járó kiscsajt, hogy visszamentem, meglátott a folyosón, tetszettem neki, megkeresett az utóbbi évek tablóin, bejelölt facebookon és úgy kezdtünk ismerkedni.


Szóval nem értem ti miről beszéltek. És szerintem ez lenne a normális. Aki vissza akar menni meglátogatni a régi sulijába a neki kedves tanárait (nekem 3 ilyen is van), vagy akár még oda járó ismerősöket (ilyen is volt az első egy-két évben), az miért ne tehetné meg? Nagyon vaskalaposak vagytok.

2016. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet pont azért ne hogy nehogy valaki lekúrja az odajáró valószínűleg kiskorú diákot.
2016. dec. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mármint a 14-17 évest? Az miért is baj? Törvénybe nem ütközik. Nekem is volt 17 éves barátnőm amikor 20-21 éves voltam. Csomószor vártam őt délután a középiskolája előtt is, suli után.


Bocs, csak ez egyszerűen egy fura és hülye érv. Egyrészt még erről sosem hallottam, hogy ezért tiltanák, másrészt meg már egy 14 éves is azzal dug, akivel akar. Ha ez baj lenne, akkor emeljék fel a beleegyezési korhatárt a szexbe 16 vagy 18 évre. De ezt így úgy sem lehet tiltani.

2016. dec. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Nem ülhetek fordítva a lovon, hiszen alapvető emberi jogom (szabadságjogom) a tartózkodási hely megválasztása szabadságának joga, és a szabadságjogok korlátozásának egyik feltétele, hogy jogszabály kell hogy előírja. Nem találtam sehol, és elég valószínűtlennek tartom, hogy van egy jogszabályunk arra, hogy minden közintézményből mindenki ki van tiltva, hacsak egy másik nem teszi lehetővé hogy ott legyen. Egyrészt abszurd lenne olyan világban élni ahol lecsukhatnak azért ha bekéreckedek hugyozni egy suliba, másrészt finoman szólva nem lenne sem arányos, sem szükséges korlátozása a fent említett emberi jognak.

2016. dec. 15. 02:50
 7/7 anonim ***** válasza:

A 3-as és 5-ös vagyok. Amúgy nálunk volt ilyen, hogy fiatal cigány tolvaj jött be az iskolába és lement óra alatt a tesiöltözőkbe, ott pedig lopott. (Amúgy egy órával később elkapták, minden meglett).


Szóval azt megértem, hogy miért nem engednek be mindenkit. De most ha azt mondom például, hogy :

-"elnézést, a barátnőmre várok aki ebbe a suliba jár és leülnék itt a portán, mert nem akarok a suli előtt a hidegben fagyoskodni még húsz percet"

-"régen ide jártam és meglátogatnám a régi tanáraimat"

-"a gyerekemnek jöttem beszélni a tanárával az ő lyukas órájában a fiam problémákról"


Tényleg korábbi válaszolók: Nincs semmi emberi együttérzés, humanizmus, "másikkal NEM kib aszni akarás", jóhiszeműség?

Azt megértem hogy ne engedjenek be akárkit, de azt nem hogy mindenki ki legyen tiltva, aki nem ottani tanár vagy diák vagy dolgozó.


A portákon is azért van portás, hogyha látja hogy nem egy ismerős arc jött be, nem egy diák korú ember jött be, akkor megkérdezze tőle hogy mi újság.

2016. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!