A végrehajtó a fizetésből tilt le ha van, és akkor nem mehet a lakásra ingóságokért, vagy akkor is mehet?
LOL
1. Van kulcsa a lakáshoz?
2. A lakást egész nap őrzik 24 órában?
Ha az elsőre a válasz igen, a második meg nem, akkor mehet a lakásra ingóságokért :D
na meg oké, kijön de és ha nem engedem be?
vagy ezek mindig rendőrrel együtt jönnek?
itt bírósági végrehajtóról van szó, és továbbra se értek semmit.
tehát ha pl csak havi 10 ezer Ft-ot tud letiltani mert úgy jön ki a 33%, akkor annyi és kész? megy majd az 80 évig de ingóságokért nem mehet lakásra avagy törekedik arra h amit csak tud azt behajtsa bárhogy is?
Lehet egyszerre tiltani ÉS foglalni is.
Ergo letilt, amennyit tud, a többit pedig ingóságból, ingatlanból hajtja végre: autó foglalás, ingóságok zár alá vétele... Egész addig, amíg a követelés meg nem térül.
Ha van ingatlan, akkor arra először végrehajtási jogot jegyeztet be. Árverésre csak akkor kerül sor, ha semmi mással nem tud megtérülni a követelés.
értem, hát ebben az esetben semmivel nem tud megtéeülni ... ingóságokat meg gőzöm nincs mi jelent nekik értéket, mert a legnagyobb érték ami van, az egy képcsöves 30 éves TV és egy fényképezőgép, meg pár töltő.
llyeneket szoktak vagy csak a nagyobb értékre hajtanak, pl. ha találnak egy fél millás LED TV-t? vagy képesek 5 ezres értékeket is lefoglalni?
és a használati tárgyakról hogyan bizonyítja be hogy az enyém? csak 1 példa: bejön (ezt se tudom, hogy köteles vagyok beengedni őt? vagy eleve mindig rendőrrel jönnek, mert különben senki se engedné be?), és ott van a lakásban 10 laptop meg 5 asztali gép, 5 monitor, 10 LED TV stb, de mindre azt mondom, hogy az egy barátom tulajdona és nálam csak használatra van kölcsönbe, akkor ezzel mit tud tenni? (főleg ha a barát is igazolja, hogy az övé?)
Olvasom a végrehajtási tv-t, de nem megyek vele semmire, mert minden mondatát minim 2-3-4 féleképpen lehet értelmezni. És pluszba akiket eddig kérdeztem, mind azt mondta, hogy amúgy se nagyon ér semmit, mert ezek amolyan kiskirályok és a bíróság meg mindig őket védi, ez amolyan alapelv, szóval tök hiába indítunk utána pert, hogy X dolog nem az én tulajdonom ... (az a baj h ismerve a magyar bíróságokat, ezt el is hiszem sajnos).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!