Az apai nagymamának mennyi láthatósági joga van és mit lehet tenni ha az anya tiltja tőle az unokáját?
Láthatósági jogot a szülőnek ítél meg a bíróság. Amikor a fiadnál van a gyerek, akkor elviszi hozzád, vagy te látogatod meg nála. Ebbe a gyerek anyjának nincs beleszólása.
De ezen kívül más megoldás nincs (ha már normálisan nem sikerült megegyezni). Ha a fiad kihagy téged a láthatásból, vagy nem is él a láthatás jogával, akkor te sem tehetsz semmit.
"3 éves koráig ez valószínűleg anya nélkül nem történik meg (főleg, ha nincsenek jóban)"
Ezt a bíróság dönti el. Nagyon ritka az olyan eset, hogy a bíró úgy korlátozza a láthatást, hogy csak az anya jelenlétében látogathatja a volt férj a gyereket, de el nem viheti. Ilyesmi leginkább akkor fordul elő, ha az apának valami speciális betegsége van (pl. epilepszia).
Egyébként meg ha a bíróság láthatást ítél meg, akkor a láthatási idő alatt csak az apáé a gyerek, és azzal találkoznak, akivel az apa akarja. Ilyenkor még a gyerek édesanyja is csak az apa kérésére (illetve beleegyezésével) lehet jelen, különben nem.
Szerintem a törvényeket enberek hozzák, és az emberek árdekében.
Ha a nagymama az unokáját látni akarja, minden erkölcsi joga megvan rá.
Ha a törvények nem teszik lehetővé, akkor baj van a törvényekkel, küzdeni kell a megváltoztatásukért.
De ettől függetlenül -mivel az idő számít-, mindent megtennék, hogy az anya családját meggyőzzem, hogy annak a gyereknek csak jó lesz engem ismerni.
Ha a fiam nem fizet -vagy nem eleget-, fizetnék, ha tudnék, mindent megtennék, hogy engedjék a kapcsolattartást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!