Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ezt valóban megcsinálja a...

Ha ezt valóban megcsinálja a kormány, az nem számít alkotmányellenesnek?

Figyelt kérdés

[link]


"A kabinet ehhez a nevelési elvhez remél szövetségest a történelmi egyházakban, ennek rendeli alá az új nemzeti alaptantervet és a magyar oktatáspolitika megszervezését - szögezte le Lázár János"


Pl.:

Szóval olyanra gondolok hogyha a jövőben beleírnák a Nemzeti alaptantervbe (Remélem hogy a Lázár János csak viccelt, ezt nem akarja megcsinálni, vagy nem gondolta végig), hogy mostantól minden diáknak és hallhatónak tisztelnie kell a keresztény értékeket, és ennek megfelelően kell folytatni tanulmányait, és a keresztény szellemiséghez megfelelő magatartást kell tanúsítson.


El se tudnám többet a magyar oktatási rendszerbe képzelni a jövőmet, ha ezt a szörnyűséget valóra váltaná a kormány.


Én úgy tudom Magyarországon mindenkit megillet a jog hogy politikai pártoktól, illetve világnézetileg semleges oktatásban részesüljön.


Szóval ha esetleg mégiscsak meglépi a kormány azt meg lehet támadni az alkotmánybíróságon??


2016. nov. 27. 01:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
És ha az? Nincs is már Alkotmány, csak "Alaptörvény". Abban meg benne van, hogy Magyarország, keresztény állam. Szóval, nincs ebben semmi meglepő.
2016. dec. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Magyarországon vallásszabadság van.

Én spec ateista vagyok...

2016. dec. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ha zsidó vagy, vagy muszlim, akkor nehogy már! Menj bíróságra, mert esélyed lehet.

Támadd ezt a nácifasiszta országot!

2016. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Az alkotmányellenesség intézménye feltételezi az alkotmány létét. Alkotmányunk nincs. Így nem lehet vele ellentétes semmi.

Az "alaptörvény"t meg hagyjuk...

2017. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!