Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ezt valóban megcsinálja a...

Ha ezt valóban megcsinálja a kormány, az nem számít alkotmányellenesnek?

Figyelt kérdés

[link]


"A kabinet ehhez a nevelési elvhez remél szövetségest a történelmi egyházakban, ennek rendeli alá az új nemzeti alaptantervet és a magyar oktatáspolitika megszervezését - szögezte le Lázár János"


Pl.:

Szóval olyanra gondolok hogyha a jövőben beleírnák a Nemzeti alaptantervbe (Remélem hogy a Lázár János csak viccelt, ezt nem akarja megcsinálni, vagy nem gondolta végig), hogy mostantól minden diáknak és hallhatónak tisztelnie kell a keresztény értékeket, és ennek megfelelően kell folytatni tanulmányait, és a keresztény szellemiséghez megfelelő magatartást kell tanúsítson.


El se tudnám többet a magyar oktatási rendszerbe képzelni a jövőmet, ha ezt a szörnyűséget valóra váltaná a kormány.


Én úgy tudom Magyarországon mindenkit megillet a jog hogy politikai pártoktól, illetve világnézetileg semleges oktatásban részesüljön.


Szóval ha esetleg mégiscsak meglépi a kormány azt meg lehet támadni az alkotmánybíróságon??


2016. nov. 27. 01:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%
Már nagyon unalmas ez a keresztény propaganda.
2016. nov. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%

sajnos igen, el tudom képzelni, de mondjuk nálunk mi az amit nem?

ahogy bevezették az erkölcs-hittan "oktatását", simán eljutunk majd oda is, hogy imádkozással kezdjük a napot az iskolákban.

emberek, lényeg hogy ne a lényegre figyeljen senki, ehhez mérten pedig a legabszurdabb ökörségekkel is képesek foglalkozni + azért az agyátmosás jelentősége is egyre nagyobb

2016. nov. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
97%
most őszintén, hány olyan húzást tudnál összeszedni 10 perc alatt, ami nem csak nemzetközi és európai elvekkel megy szembe, de még a fidesz-alkotmánnyal is ellentétes sokszor?
2016. nov. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Lázár mondott egy rakás hülyeséget egy vidéki avatóünnepségen. Ezt a dolgot nem tudod az Alkotmánybíróság elé vinni, nem rájuk tartozik. (Azt sem értem, hogy ez mitől lett MTI hír.)


Ott van a közoktatási törvény, ha problémád van vele, azzal fordulhatsz az Alkotmánybírósághoz. De ha belé lehetne kötni, akkor már rég megtették volna a jogvédő szervezetek.

2016. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Én azon csodálkozom, hogy ezzel majd 7 évig vártak.

Végülis, a magyarok nagykeresztyín kormányra szavaztak, nem? Nem ez kellett nekik? Hát akkor meg?

2016. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%

Én Magyarországon már mindent el tudok képzelni.

Meg annak az ellenkezőjét is.

2016. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként nem szekularizált államban élünk?

Mi köze a kereszténység vallásnak az államhoz?

Mindenki abban hisz,amint akar,de amikor a politikába beleviszik a vallást az gusztustalan.


Pl a vasárnapi boltzárral hogy lehet egy szekularizált államban azzal érvelni,mert a vasárnap a keresztény vallás szerint a pihenés napja?

És,kit érdekel?Akit ennyire érdekel az ne menjen olyan helyre dolgozni!

Az oktatásnál pedig állami iskoláknál abba kellene hagyni a hittan oktatást!

2016. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

"Lázár mondott egy rakás hülyeséget egy vidéki avatóünnepségen. Ezt a dolgot nem tudod az Alkotmánybíróság elé vinni, nem rájuk tartozik"


Nem is úgy értettem hogy amit mondott (mert elvégre szólás szabadság van), hanem ha beleírnák a nemzeti köznevelési törvénybe, vagy ha a nemzeti alaptanterbe (NAT) írnák be, ÉS EZT NEM SZERETNÉM.

2016. nov. 27. 17:45
 19/24 A kérdező kommentje:

Nocsak nocsak, hát csak kiderült, hogy mégiscsak alkotmányellenes:


[link]

2016. dec. 13. 18:40
 20/24 anonim ***** válasza:

Ezeket annyira erdekli az alkotmany mint engem szulejman

Azaz semennyire leseszaratjak

Meg ha mar akkora keresztenyekvagyunk

Nem ugy van a parancsolatok kozott valahol elvetce ilyenkis jelentektelenseg h ne lopj??

Amugy fideszkdnp mint kereszteny part

Oksa benne van a nevukben de annyi kozuk van hozza mint nekem Shivahoz a budha istenhez

Ezekminden alkalmat lehetoseget megragadnak csak lophassanak ezerrel

2016. dec. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!