Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ezt valóban megcsinálja a...

Ha ezt valóban megcsinálja a kormány, az nem számít alkotmányellenesnek?

Figyelt kérdés

[link]


"A kabinet ehhez a nevelési elvhez remél szövetségest a történelmi egyházakban, ennek rendeli alá az új nemzeti alaptantervet és a magyar oktatáspolitika megszervezését - szögezte le Lázár János"


Pl.:

Szóval olyanra gondolok hogyha a jövőben beleírnák a Nemzeti alaptantervbe (Remélem hogy a Lázár János csak viccelt, ezt nem akarja megcsinálni, vagy nem gondolta végig), hogy mostantól minden diáknak és hallhatónak tisztelnie kell a keresztény értékeket, és ennek megfelelően kell folytatni tanulmányait, és a keresztény szellemiséghez megfelelő magatartást kell tanúsítson.


El se tudnám többet a magyar oktatási rendszerbe képzelni a jövőmet, ha ezt a szörnyűséget valóra váltaná a kormány.


Én úgy tudom Magyarországon mindenkit megillet a jog hogy politikai pártoktól, illetve világnézetileg semleges oktatásban részesüljön.


Szóval ha esetleg mégiscsak meglépi a kormány azt meg lehet támadni az alkotmánybíróságon??


2016. nov. 27. 01:42
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*hallgatónak
2016. nov. 27. 01:53
 2/24 anonim ***** válasza:
66%
Tovább épül a fasiszta diktatúra.
2016. nov. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Nekem ebben az furcsa, hogy Lázár nem is keresztény.
2016. nov. 27. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
9%
Ha egy őskereszteny országban annyit nem tudsz megtenni, hogy tiszteled a keresztény ertekrendeket, akkor szépen el lehet takarodni. Van sok ország, ahol más a vallás. Ismered a mondast, megszoksz, vagy megszöksz.
2016. nov. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%
Aztán meg megy a sírás, hogy az értelmesebb fiatalok tényleg megszöktek. nekem is mondták ezt az előző munkahelyemen, meg is lepődött a főnök amikor eljöttem :D
2016. nov. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

4-es! Magyarország NEM őskeresztény. Már a Horthy rendszerben is legfeljebb a lakosság fele volt vallásos. Igaz, a katonatiszteknek kötelező volt az egyházi esküvő. Ha elvált, és újra akart nősülni, akkor áttért a katolikus hitről reformárusra, vagy evangélikusra.

Különben is nagy különbség tisztelni a keresztény vallást, vagy kötelezővé tenni a gyakorlását. Hiába lenne kötelező a hittan, a diákok zöme ettől még nem lesz vallásos. Sőt! Még többen lesznek közülük ateisták.

2016. nov. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
21%
Nem. És aki nem szeretne magyar lenni nyugodtan takarodhat kifelé Ausztriába.
2016. nov. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
24%
6-os! Előbb a kiirt szöveget kellene értelmezni. Hol van itt szó kötelezővé tételtől? Keresztény szellemiség azt jelenti, hogy próbálj tisztességesen élni a keresztények mellett (erőszakmentesen). Attól még gyakorolhatod a vallásodat, de ne a másik kárára. Magyarország pedig nem attól őskeresztény, hogy mindenki hívő, hanem hogy már I szent István előtt is a kereszténység egyfajta formája volt itt jelen, amelyben gyógyításokról írtak, és a szeretet gyakorlásáról. Egyes tételeiben pedig a "behurcolt" kereszténységgel megegyezett (özönvíz stb)
2016. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
3%
5-ös! Mert te aztán pótolhatatlan vagy... :D
2016. nov. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%

"történelmi egyházak"


Vagy nektek nem tanították történelemből/irodalomból/földrajzból a keresztény, iszlám és zsidó stb hitvilágot? Nálunk volt(pedig nem volt vallásos iskola), ugyanolyan része a történelmünknek mint mondjuk a pestis járvány pedig már az sincs olyan sok manapság.


Nem értem mi ez a nagy vallás ellenesség, jómagam ateista vagyok, de tanulmányoztam a nagyobb vallásokat. Mindegyik ad egy alapvető erkölcsi normát, az hogy meg van körítve Istenekkel meg csodákkal az részletkérdés. Attól, hogy elmondják hogy volt/van ilyen is még nem befolyásolnak arra, hogy te is azzá válj(már ha normális a tanár, nekünk szerencsére az volt).

2016. nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!