Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági ítélet után lehet...

Bírósági ítélet után lehet fellebbezni?

Figyelt kérdés
a történet jelen esetben nem releváns. Ha a vádlottat próbára bocsátották, ezt ő ott elfogadta, mert a bíró arról tájékoztatta, hogy ezzel semmilyen hátrány nem éri a továbbtanulása és elhelyezkedése során (rendészeti főiskola és börtönőr állás), azonban utólag a felvételin tájékoztatták (pár nappal később), hogy ez bizony kizáró tényező, fellebbezhet? Vagyis ha a bíróságon elfogadta a bűntetést a félretájékoztatás miatt, a jogerőre emelkedésig fellebbezhet?
2016. nov. 23. 17:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
ember, ha megkérdezed a bírót, és azt mondja, nincs hátrányod, miért ne hinnéd el??? hisz ő a kompetens a témában!!! ugyan azt ne mondd nekem, hogy mindenkinek, akit ártatlanul odacitálnak, vagy legyen akár bűnös is, kívülről kell fújnia nem csak a btk-t de a hszt-t is, merthogy ez csak utóbbiban szerepel!
2016. nov. 23. 21:01
 12/16 anonim ***** válasza:

A bíró nem jogi tanácsadó. Nem dolga megnyugtatni az "ártatlan kis vádlottat".


Akadj már le a témáról, megkaptad a választ.

2016. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a hszt-t marhára nem kell kívülről fújnia. Minek kellene?
2016. nov. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

mert abban van benne, hogy ennek mi a kihatása.


amúgy írtam, hogy nem ő vol a vádlott, a saját tanúvallomása miatt gyanúsították meg garázdasággal, annak ellenére, hogy MINDEN szemtanú azt állította, hogy nem csinált semmit, ami miatt perelni lehet!! Csak fa-sz a bíró. Ennyi, ezt itt meg lehet csinálni, ti meg még jogosnak is gondoljátok.

Ennyit ér egy fiatal élete, aki DOLGOZNI AKAR meg TANULNI és nem a segélyekre apellál.. remek.


Ennyi erővel ha én beperelek egy vadidegent, senki se támatszja alá a történteket, akkor se lesz felmentve és elbaszhatom az életét. nagyon király.

2016. nov. 23. 21:54
 15/16 anonim ***** válasza:

1. Másodfokon a vádlott kap egy értesítést, hogy tanácsülésen (azaz nélküle) bírálják el az ügyet de 8 napon belül nyilvános ülés tartását kérheti. H ezt megteszi, akkor a kötelezően jelenlétében fogják meghozni a határozatot, és szóban is elmondhat mindent. Ha olyat mond, még tárgyalást is tarthatnak és bizonyítást is felvehetnek.


2. Olyan viszont nincs, hogy valaki bemegy a bíróságra tanúként, és helyben vádlott, majd lesz belőle. Az egész bírósági eljárás alapja a törvényes vád.

2016. nov. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha már rakaszkodsz hozzá, hogy nem veled történt, akkor aligha ismerheted a pontos történetet. Az pedig, hogy neked mit mesélt az egyik fél, nem mérvadó. De a határozat tartalmaz indoklást.

Amúgy meg passzív magatartással is el lehet követni bűncselekményt. Pl többedmagammal meglátogatok valakit, hogy megverjem, akkor bizony a haverok, akik nézik, se fogják csak úgy megúszni. Hiába nem vettek aktívan részt a cselekményben.

Felvételivel majd pár év múlva (Hszt.-ben meghatározott) újra próbálkozik.

2016. nov. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!