Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy üzletben egy termék...

Ha egy üzletben egy termék ára mondjuk fel van tüntetve 11. 000 forintnak, de végül mégis 14. 000 forintot kell érte fizetni, és ezt már csak a blokkon látjuk, akkor milyen lehetőségei vannak a vásárlónak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a termék visszavételére, a feltüntetett áron való eladásra, etc.


Vonatkozik erre bármilyen törvény? Sokszor belefutottam már ebbe, és kicsit bosszantó a dolog.


2016. nov. 19. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nálam hozzáértőbbek már többen is mondták, hogy ilyenkor köteles a feltüntetett áron odaadni a terméket. De soha nem hallottam még, hogy ez valakivel is előfordult volna.
2016. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Velunk volt ilyen. A praktikerben vettem egy vazat, ami 1490 ert volt kint. A kasszanal 1990 et kellett volna fizetnem.

Ekkor szoltam, telefonalt valakinek a csajszi es megkatuk ennyiert.

Volt egy masik eset, ott a wc tsttaly arat nem talaltuk.

Jott a srac, talatunk egy cetlit a termek mogott. Telefonalt egyet, de nem az volt a jo âr. Cikkszam alapjan kikereste es megmondta az ârát.

De torvenyileg azon az aron kell adniuk amemnyiert kitettek.

2016. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

"De soha nem hallottam még, hogy ez valakivel is előfordult volna."


Hát pedig napi szinten előfordul,főleg az olyan helyeken ahol a huszadik leárazott címkét ragasztják a termék bilétájára,például ruházati üzletekben.

Vagy éppen amikor a multi újságban beharangoz valamit akciósan,aztán mikor odamész kiderül hogy nem is annyi.


De rengetegszer előfordul az is,amit a kérdező írt.

Ilyenkor szólni kell.

2016. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"De soha nem hallottam még, hogy ez valakivel is előfordult volna."


Velem is előfordult. A Lidl-ben. Szónélkül csináltak új blokkot.

2016. nov. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem minden napos, és sokat nyernek vele, hogy többért adják el, mint ami a valós ár, mert sokan nem nézik meg a blokkot.

A pénztárnál reklamálni kell, fizetés után is, ha meg nem akarják visszaadni, kérni kell a panaszkönyvet és leírni a dolgot.

2016. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyiért kell odaadni, ami ki van írva. De valószínűleg sokan nem is veszik észre kisebb összegeknél, hogy nem annyi az annyi. Egy teli kosár cuccnál például kevésbé vesz észre az ember párszáz forint eltérést. Ha ezrekről van szó, akkor nyilván jobban feltűnik. Akármennyi is, ha valaki észreveszi, szólni kell, és megoldják. Meg kell, hogy oldják.
2016. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Velünk is előfordult a TECSÓban. A vevőszolgálat kifizette a különbözetet és adott pár kupont a kellemetlenségért.
2016. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen jogász tanárunk egyszer pont felhozta ezt példaként, hogy ilyen esetben mindig a feltüntetett ár az érvényes, tehát simán lehet reklamálni.
2016. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet reklamálni, az az ár a helyes ami fel van tüntetve a terméken, én tavaly így szereztem meg egy télikabátot 38ezer helyett, 30ezerért. :)
2016. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is volt ilyen már egyszer.

Vettünk egy áruházban egy ruhát a gyerekünknek, amikor kijöttünk, akkor néztük, hogy több van rajta feltüntetve, mint ami a polcon lévő ár volt. Először nem tűnt fel, hogy nem stimmel az ár, mert ugye több mindent vettünk, de ahogy jöttünk ki, megnéztem a blokkot és láttam, hogy nem annyi az ár. Visszamentünk és a különbözetet visszafizették. Tehát azon az áron kaptuk meg a ruhát, ami a polcon volt.

2016. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!