Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt a dolgot már nyugodtan...

Ezt a dolgot már nyugodtan elfelejthetem?

Figyelt kérdés
25 éves fiú vagyok, akiket nagyszülők neveltek fel. 2010-ben tehát lassan hét éve a nagypapámmal laktam együtt. A probléma az volt hogy mindketten pszichés gondokkal küzdöttünk és nem mindig tudtunk kijönni egymással. Egyszer elszakadt a cérna, nem akaratból hanem indulatból meglöktem (nem egy hatalmas lökést kell elmépzelni) viszont ő elesett és lett egy kisebb bordatörése. Én természetesen rögtön hivtam orvost és el is mondtam mi történt, de látták ők is hogy nem akartam gondot okozni. Pár nap alatt szerencsére rendbejött és nem is lett semmi baja, én utána igyekeztem jóvá tenni. Ő utána nem hozta fel az esetet mert megértette hogy nem akartam ezt. Nem elitélő válaszokat kérnék ugyanis tényleg nem ártó szándékkal tettem. A kérdésem hogy lehet-e ebből bármi ? Egyrészt nem volt szándékos, hét év eltelt, nem volt más a helyszinen rajtunk kivűl, illetve az ambuláns lapon is rajta van hogy elesés volt. Ezen túl tehetem magam? Tényleg nem akartam bántani.
2016. nov. 17. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha arra gondolsz, hogy büntetőügy, akkor elfelejtheted, mert eltelt öt év, tehát elévült. De ha a lelkiismereteddel akarsz elszámolni, akkor az nem évül el.
2016. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tényleg nem akartam bántani őt.
2016. nov. 17. 19:20
 3/4 A kérdező kommentje:
Azóta már kezelnek és nem voltak ilyen dühkitöréseim
2016. nov. 17. 19:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, ne aggódj emiatt.
2016. nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!