Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvették a késemet,8cm alatti...

Elvették a késemet,8cm alatti volt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma igazoltattak, és kérdezték van-e nálam szúró eszköz.

Mondtam van, de csak a törvényben meghatározott 8cm alatti pengeéllel, amit elvileg közterületen is magamnál hordhatok. Elvileg...


A rendőr megmérte a pengehosszt, 6,5 cm (bár 7-et mért de mind1) kis tanakvás után úgy gondolta hogy elkobozza. Kérdeztem miért, azt felete hogy csak, meg hogy fekete, és fekete a penge és ez van.

A penge nem rugós, becsukhatós, de nem rugóval nyílik, nekem kell kiszedni.


Elkérte az adataimat majd sietve elment.


Most mire számíthatok? Be fognak idézni?

A főnökei rájönnek hogy jogtalanul vette el?

Ha jogtalanul vették el, mit tegyek? Tegyek bejelentést?

Vagy a rendőr tényleg elveheti, legyen akármilyen?

Vissza fogom kapni?


2016. nov. 15. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jegyzőkönyvet gondolom adott.

Írsz egy panaszt a rendőrségre, ahol megírod, hogy szerinted nem volt jogos, és visszakéred tőlük.


De miért hordasz magadnál egyáltalán kést?

Mivel adtál okot, hogy ilyet egyáltalán megkérdezzenek tőled? (Mert amúgy egy sima igazoltatásnál nem kérdez ilyet a rendőr.)

2016. nov. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amúgy kb ilyen volt a kés:

[link]


Tudom hogy ez nem az a tipikus narancssárga műanyag nyelű konyhakés, dehát..

2016. nov. 15. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják lopás.
2016. nov. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most ez a kérdés hogy miért hordom, erre nem lehet válaszolni.

A legjobb válasz az, hogy a törvény megengedi, és biztonságosabban érzem magam tőle.

Ennél jobb választ senki nem tud mondani.


Semmilyen okot nem adtam, errefelé meg szokták kérdezni. Sőt még bunkó sem voltam vele.

2016. nov. 15. 17:15
 5/8 A kérdező kommentje:
De a jogi háttérre vonatkozóan, a rendőr tényleg elveheti, hiába 8cm alatti? Ilyet is mondott, hogy a rendőr maga dönthet az elkobzásról függetlenül a mérettől.
2016. nov. 15. 17:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél panaszt az intézkedéssel szemben írásban az illetékes kapitányságon, és lehetőleg hivatkozz a törvényre, mert a sünök nem mindíg ismerik. Kérd, hogy indokolják meg az intézkedés okát is.
2016. nov. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden így volt ahogyan mondod akkor tegyél panaszt. (De mellékesen azért megnéznélek magamnak hogy ugyan kitől veszik el csak úgy minden ok nélkül a tulajdonát)
2016. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 miért igazoltattak?

2 jegyzőkönyv van?

2016. nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!