Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok igényelni ha a...

Mit tudok igényelni ha a családit elvették?

Figyelt kérdés
Most töltöttem be a 20. életévem és most megyek egyetemre ha minden jól megy. Viszont anyu felhívta a MÁK-ot és állítólag június 30.-ával befejezték a családipótlék folyósítását. Ez mekkora rohadt nagy kicseszés már? Hisz egy egyetemistának minden forint számít és elég nagy költségei vannak. Azt mondták akkor járna ha megbuktam volt középiskolában. ( fantasztikus.. a bukott semmirevalókat támogatják, aki pedig tanulni akar attól elveszik...na mindegy) Szóval mit tudok helyette igényelni? Anyuék rossz kapcsolatára a férjével nem tudok hivatkozni? Mivel anya férje kb semmi pénzt nem ad anyunak ezért az egy főre jutó kereset nem haladja meg a 100.000 forintot. Most nyáron dolgozom, de később nem vagyok biztos benne hogy fogok tudni. Szerintetek?!
2016. júl. 22. 14:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
az egy főre jutó 100 ezer rengeteg, ezzel még ösztöndíjat meg kolit se fogsz kapni, nemhogy egyéb támogatást.
2016. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Szia, szerintem semmi esélyed bármiféle támogatásra. Az 1 főre jutó kereset 100 körül van?? A törvény az öregségi nyugdíjat veszi alapul, ami olyan 28 ezer forint körül van. Ha fejenként ennyiből tengődnétek, legfeljebb akkor kaphatnátok valami segélyszerűséget, egyébként ez átlag feletti jövedelemnek számít ma Magyarországon. Nagyon sok egyetemista dolgozik, vagy tanít, hogy legyen bevétele. Az állam képtelen támogatni felnőtt, keresőképes embereket, akik nincsenek a létminimum alatt.
2016. júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ezt mondom!!! hogy nem éri el. És elkéne érni.

Te miről beszélsz mégis??

Anyuék együtt vannak de nagyon nagyon rossz a viszonyuk. Anyu kap 110.000 forintot amiből ketten élünk mert a férje nem adja oda a fizetését. Ebből tartott el egészen idáig.

2016. júl. 22. 14:35
 4/19 A kérdező kommentje:
Basszus ti nem tudtok szöveget értelmezni? :D Mondom NEM éri el !
2016. júl. 22. 14:36
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Te nem tudsz fogalmazni..akkor ne azt írd hogy nem éri el a száz ezret mert azt 85-90 ezer körüli összeget jelent hanem hogy 55 ezer fejenként... ami még mindig sok a támogatásokhoz. És ne hisztizz amiért nem tudsz fogalmazni. Gondolkodj el azon hogy ha mindenki félreértette akkor valószínűleg nem bennünk van a hiba...
2016. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
ja és az se érdekel senkit ha a nevelőapád nem adja haza a pénzért, ha be van oda jelentkezve akkor az ő jövedelme is beleszámítódik az egy főre esőbe. úgyhogy esélytelen.
2016. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Oké 57% :)
2016. júl. 22. 14:42
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor se járna, ha buktál volna, ugyanis annak a tanévnek a végéig jár, amelyikben a 20. életévedet betöltöd...
2016. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A mák-os nő mondta szóval járna.
2016. júl. 22. 15:03
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
drágám, én is mákos nő vagyok. Nem járna, kéred a törvényt?
2016. júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!