Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs lakcímkártyám, akkor...

Ha nincs lakcímkártyám, akkor milyen akadályok merülhetnek fel? Miket nem tudok esetleg elintézni?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, de ott se vagyok hivatalosan bejelentve, de sokszor meg Magyarországon vagyok 1-1 hónapot. és ez egyre tolódik, azaz egyre kevesebbet leszek Magyarországon, a végleges kitelepedés van folyamatban, na de egy bizonyos átmeneti időszakban hol lehet probléma az h nincs se bejelentett lakcímem se lakcímkártyám? (max a régi, de azt a lakást is eladtuk)


Nekem hirtelen a bank jutott eszembe h ott szoktak kérni ahogy emlékszem, de nem vagyok biztos benne.

Szóval mi az amit esetleg nem tudok elintézni anélkül?

Sőt, jut eszembe, hát még a kocsi forgalmiban is benn van a címem, akkor azzal is mit lehet tenni?


Nos, akkor van 2 dolog eddig, mi más lehet probléma?


2016. okt. 31. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Muszáj, hogy legyen valamilyen bejelentett lakcímed, kivéve, ha kifejezetten kérted, hogy külföldre költözés miatt töröljék azt. De még a hajléktalanoknak is van település szintű lakcíme.


Az, hogy a régi lakást eladtátok, nem szüntette meg automatikusan a régi lakcímedet. Az más kérdés, hogy nem jelentetted be a hivatalban, hogy már nem ott laksz.


Gondolom laksz valahol, amikor itthon vagy. Célszerű lenne bejelenteni azt a címet. Vagy ha nem zavar, hogy papíron még a régi lakásodban laksz, akkor akár azt is meghagyhatod. Sok hivatalos ügy intézésekor kérik a lakcímkártyát.

2016. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát ez most tök jó, mert nem, abszolút nem lakok úgymond sehol, amikor itt vagyok. akár 1 hónapot is elvagyok hotelben, panzióban stb, na de most akkor ez jogszabályi kötelezettség h legyen?

és nem, kint sincs, szóval vicc vagy sem, másokat is ismerek akiknek évek óta sincs hivatalosan lakcímük egyik országban se (persze mert kint meg feketén vannak és dolgoznak eleve).

szóval most ilyenkor mi van?

2016. okt. 31. 21:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahol élsz, azt a lakcímet be kell jelentened. Ez általában külföldön is így van. Ha már nem élsz Magyarországon, és a régi címed sem érvényes már, akkor be kellene jelentened a külföldre költözést (külföldi cím megadható). Lakcím hiányában nem tudsz bankszámlát nyitni, előfizetői szerződést kötni, nincs TB-kártyád stb. Ha érvénytelen címed van bejelentve, akkor esetleg hivatalos levelek nem fognak megtalálni, amiből komoly hátrányod származhat. Előbb-utóbb külföldön kell majd forgalomba helyezni az autót, ott leszel biztosítva stb.
2016. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!