Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez vajon sérti a személyi...

Ez vajon sérti a személyi jogokat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy megismerkedtem egy lánnyal, akiről túl kevés adatot tudtam meg, de egyik ismerősöm ugyanabba az iskolába jár. Van róla képem. Ha az ismerősöm az iskolában az üzenőfalra kitenné a képet és alá a telefonszámomat, akkor az sértené a képen szereplő lány személyiségi jogait, vagy akárhogyan is, törvénysértésnek minősülne? Valószínűnek tartom, de kíváncsi vagyok, mit mondanak a szakértők.

2016. szept. 27. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
nos, ha a képe alá az ő telefonszámát raknád, az elég aggályos, ellenben ha odaírod, hogy a telefonszám a tied, szerintem semmi akadálya. Max, ha hamar a tudomására jut és nem szimpatikus a gesztus, leszedi. Ebből semmilyen feljelentés/per nem lesz.
2016. szept. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja, úgy gondoltam, hogy az én telefonszámom, tehát ha meglátja a képet, felismeri magát és fel tudjon hívni. :D Kösz! :D
2016. szept. 27. 17:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen sérti, bár aligha fog emiatt polgári pert indítani. Amúgy, ha valaki csak úgy kiteszi nyilvánosan a képed ismerkedés céljából, felhívnád? Jobb eseben csak az hiszi, hogy az ismerősei szivatják.

Viszont, ha már ennyi információd van róla, akkor neten is megtalálhatnád.

2016. szept. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha az ismerősöd egyből a lánynak adná oda a telefonszámodat?
2016. szept. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt mivel (nyilván) nem kaptál tőle engedélyt, hogy kirakd a képét bárhova, így nyilván sérti a személyiségi jogait.


másrészt, ha van egy ismerősöd, aki vele egy suliba jár, akkor áldozzon már rá egy kis időt és keresse meg, aztán nyomja a kezébe a te fényképedet a te telefonszámoddal, hogy hívjon fel, ha kedve tartja.


harmadrészt, nem vagy te normális, ha kirakod a számod egy hirdetőtáblára. majd biztos nem fogsz ezer vicces hívást és sms-t kapni és még örülhetsz, ha valaki nem fényképezi le és rakja ki a napiszarra, hogy aztán az összes unatkozó kiscsíra téged hívogasson...

2016. szept. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az ismerősöm sainos nem ismeri a lányt.
2016. szept. 27. 18:03
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nem a rendes telefonszámomat adnám meg, van egy felesleges, használható Sim- kártyám. Azt hittétek, a rendes telószámomat adom meg? :D
2016. szept. 27. 18:06
 8/11 A kérdező kommentje:
Bár utólag belegondolva tényleg hülyeség lenne. :D Majd kitalálok valami mást. :D
2016. szept. 27. 18:12
 9/11 anonim ***** válasza:

tök mindegy, hogy milyen számot adsz meg, mivel fel kell venned a hívásokat. (vagy végighallgatni a hangpostát, tökmindegy) és lesz vagy 1000 hívásod (és örülhetsz, ha csak naponta)

ráadásul ezek egy része el fogja játszani, hogy a csaj, mert miért is ne. hogy fogsz rájönni, melyik az igazi?


nem baj, ha nem ismeri, van fényképe, sétáljon párszor körbe, kérdezzen meg ezt-azt, felismerik-e...

2016. szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Majd valamit kitervelek. :D
2016. szept. 27. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!