Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tennem kell valamit, vagy nem...

Tennem kell valamit, vagy nem szükséges?

Figyelt kérdés

3800$-t fogok kapni Paypalra. Ami több mint 1 millió.

Amikor amerikában éltem, otthagytam egy barátomnak a kocsimat amikor visszajöttem, mondtam majd fizet ha tud. Át lett iratva meg minden, akkor "ingyen" odaadtam neki. Persze nem ingyen, mondta majd kb 1 év múlva kifizeti. Most szeretné.

(Amúgy többet ér mint 1 millió sokkal, de nem akartam visszahozatni, neki meg amúgy is kellett egy kocsi)


Ezt le kell adózni? Hogy kell?

Vagy csak akkor kell ha kivesszük bankkártyára?


2016. szept. 13. 18:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Mert ha csak akkor kell ha kivesszük, akkor inkább elköltöm webshopokban. úgy is új pc-t és tv-t meg egy xbox one-t akarok venni, összesen majd 1 millió, szóval értitek. :)
2016. szept. 13. 18:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Sem a paypal, sem pedig a banki forgalmadat nem látja automatikusan az adóhatóság. Ilyen adatokat abban az esetben kérnek ki, ha valami oknál fogva adócsalás gyanúja miatt vizsgálatot indítanak ellened.

Ha valóban éltél Amerikában, és keletkezik egy egyszeri ilyen ügyleted, akkor úgy is fogod tudni igazolni, hogy milyen pénz volt ez. Baj akkor lenne, ha valamilyen üzletszerű tevékenységből rendszeresen jövedelmed keletkezne, amit nem szerepeltetsz a bevallásodban.

2016. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez USA-hoz tartozó jövedelem, az ottani szabályok érvényesek rá.
2016. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!