Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előírja a jogszabály hogy...

Előírja a jogszabály hogy mennyi órája lehet egy nap egy gimisnek?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki hétfőnként 10 órám lesz.

Mármint ami kötelező mindenkinek.


Eredetileg nem ennyi lett volna, de beraktak egy magyart a nulladikba, hogy legyen egy héten egyszer dupla magyarunk, a 8-9. óra (ami a nulladik miatt ugye 9-10) kötelező délutáni sport, hogy meglegyen a heti 5 tesióra.


10.-es vagyok.


2016. szept. 4. 18:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hol lenne már természetes a napi 10 óra gimiben?

Épp elég volt az is amikor adott napon 6 óránk volt,nem hogy 10.


Könnyen beszél az akinek 15 perc sétára van a suli.

Nálunk a 32 fős osztályból csak 3an voltunk akik helyiek voltak,a többi 29 mind a környező településekről ingázott be napi szinten.


Hát köszi,isteni dolog felkelni reggel 4.30-kor hogy 7-re beérjen a 0. órára,majd hazamenni olyan 3-4 körül,ami azt jelenti hogy 5-6 elött haza se ér az ember.

Ha hozzávesszük hogy hazaér,elmegy nagyvécére,letusol,esetleg vacsorázik,akkor ott tart hogy van legalább este 7 óra.

Lehet készülni a másnapi 8-10 órára megint,amiből rosszabb napokon 3 tárgyból is számonkérik,meg adnak valami idióta házi feladatot is hozzá.

9-10 között meg már érdemes aludni,hogy valahogy másnap is fel bírjon kelni hajnalban.

2016. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
En nyolcadikos vagyok es nekem is van h napi nyolc oram van. Szerintem kibirhato. Mondjuk tiz az mar eleg huzos. De ha a tobbi nap kevesebb van, es nem haladhaeg az eloirt maximum oraszamot akkor tenyleg nem tehetsz semmit..
2016. szept. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%
te szent ég... ez kiba...tt sok. aki azt írja kevés, meg normális, az lefogadom még le se érettségizett. nekem 7 volt a max, az is ofő volt...
2016. szept. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
43%

Én jogszabályról ilyen témában nem tudok.

Azért attól is függ, hogy milyen a többi óra.


Középiskolásként biztos azt mondtam volna, hogy sok, de egyetemistaként inkább visszasírom a gimit és még inkább beülnék erre a 10 órára.

2016. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én jártam középsuliba, a 8 óra már nagyon kemény volt. Most a kishúgom jár ugyanoda, neki a 9 óra megszokott (pedig nem a középkorban jártam suliba, '11-ben érettségiztem). Embertelen, amit a mostani gimisekkel (sőt, áltsulisokkal) is leművelnek.
2016. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
27%
Az a baj, hogy nehéz megmondani, hogy mi az embertelen, mert gimiből valószínűleg egyetemre fogsz menni, ahol meg 10 órát leszel bent és nem tan órát. Nekem volt olyan félévem amikor 8-tól 18-ig egyhuzamban óráim voltak és erre senki sem készített fel, meg a kutyát nem érdekelte, hogy mi van veled. Szerintem fokozatosan szoktatni kellene a gimiseket a nagyobb terheléshez.
2016. szept. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azért tegyünk hozzá pár dolgot.


Egyetemre nem kötelező menni,míg középiskolába igen.


Ha pedig valaki egyetemre megy,egyátalán nem valószínű hogy annyi órája lesz mint neked,másrészt ott kicsit máshogy mennek a dolgok.


Nálunk villamosmérnökin senkinek nem volt az első félévben pénteken órája,nekem pedig emellé hétfőn is csak egyetlen előadásom volt.

Mindezt úgy,hogy az iskola vette fel a tárgyakat.

Utána amikor már a hallgató maga veszi fel,akkor írtó rugalmasan lehet variálni az órarendet,főleg hogy a műszaki egyetemeken a nagyja nem mintatanterv szerint halad.

Egyetemistaként inkább az a szívás,amikor van reggel 8-től 10-ig egy óra,majd után 2-ig semmi,és akkor van mégegy.


Viszont egyetem az órák jórésze nem kötelező,ha meg kötelező is,az előadásokon ez teljesen kijátszható.

Nem mellesleg ott nem adnak fel leckét másnapra,és nincs is olyan hogy a hétfői matek óra anyagát kedden már kenni kell,mert csütörtökön röpdoga lesz belőle.


Más világ,más gondokkal.


Itt a gimis résznél az ember rá van kényszerítve,és nincs semmiféle beleszólása a dologba.

2016. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az utolsóhoz még annyit tennék hozzá, hogy oda nem 15-17 éves emberek járnak, hanem 18+.

Azért ez is különbség! (Ebben a korban nem is kicsi.)

2016. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!