Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előírja a jogszabály hogy...

Előírja a jogszabály hogy mennyi órája lehet egy nap egy gimisnek?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki hétfőnként 10 órám lesz.

Mármint ami kötelező mindenkinek.


Eredetileg nem ennyi lett volna, de beraktak egy magyart a nulladikba, hogy legyen egy héten egyszer dupla magyarunk, a 8-9. óra (ami a nulladik miatt ugye 9-10) kötelező délutáni sport, hogy meglegyen a heti 5 tesióra.


10.-es vagyok.


2016. szept. 4. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, mit ír elő jogszabály. Azt ma senki nem tartja be, főleg nem a jogszabály kitalálója. Ma tökéletes katyvasz és káosz van, mit neked 10 óra. Lehet az még húsz is. Csak jusson eszébe valakinek.
2016. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Masnak is van ennyi
2016. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%

Legfeljebb HETI órászám van szabályozva, a napi nem.


De a 10 óra gimiben elég megszsokott dolog, emiatt nem érdemes cirkuszolni.

2016. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
Dupla magyar az semmi, nekem anno tripla matek volt.
2016. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
hat mar nem azert de gimibe jartam 4 eve de meg 12. be sem volt 10 oram sot 9se meg 8se. 7 volt a legtobb ugyhogy egyaltalan nem tetmeszetes
2016. szept. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha a heti keretet nem lépi túl ezzel, akkor lehet - ugyanis sok esetben máshogy nem lehet megoldani, hogy minden osztályban meglegyen az egyes tárgyakból a szükséges óraszám.
2016. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mondta is ofő hogy idén csak mi jártunk így, 9 órája senkinek sincs, egy osztálynak van 8 (nulladikkal) a többinek mind 7.


Hát azért nem szeretnénk ezt ennyiben hagyni.

2016. szept. 4. 19:43
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, nekem 7-nél sosem volt több, és az is ritka volt, egy héten talán csak egyszer vagy kétszer...

Ez elég durva. :S


És én is erős középiskolába jártam, német nyelvű volt az oktatás, szaktárgyakkal... Csak ugye nem volt kötelező hati 5 tesi meg hittan, meg fene tudja mi... (mondjuk etika volt, szintén németül, de az inkább egy beszélgetés volt csak.)


Ennyit romlott azóta a helyzet? Ez elkeserítő. :(

2016. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
*heti
2016. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Azigen....

Max. annyit tehetsz, hogy szólsz az igazgatónak, hogy módosítsa valahogy az órarendeket, mert ez így embertelen. A kötelező sportot (ez is mekkora baromság már...) elvileg ki lehet váltani helyi sportegyesületek foglalkozásain való részvétellel, legalábbis az unokaöcsémék úgy oldották meg, hogy a kötelező tesióra helyett elmennek péntek délután 90 percnyi, vagyis két tanórányi teremfocira egy másik iskolába, ahol az edző leigazolja őket. Így este lelassult aggyal nem tudok jobbat tanácsolni, ha eszembe jut valami, akkor még leírom, mindenesetre holnap tedd szóvá az általam leírtakat, mert így év elején még könnyebben tudnak változtatni az órarendeken.

2016. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!