Elhalálozás után mindenképpen sor kerül hagyatéki
tárgyalásra? Ha nincs semmi az elhunyt nevén akkor is?
Figyelt kérdés
És a hagyatéki tárgyalásnak mennyi időn belül kell lezajlania maximum? Mi lehet az oka annak, hogy 1 éven belül nem történik hagyatéki tárgyalás elhalálozás után? Lehet az az oka, hogy nem volt a nevén semmi?
2016. aug. 13. 09:08
1/7 anonim válasza:
Még akkor is van hagyatéki tárgyalás ha nincs semmije az elhunytnak. Mert esetleg egyéb tartozása van ( utolsó havi villanyszámla, gázszámla stb)
A hagyatéki tárgyalás akár 1 év múlva is lehetséges (bár inkább fél év) ennek az oka, hogy túl sok munkája van a közjegyzőnek, így alakul, a másik, hogy amíg nincs fizetve a közjegyzői díj addig nincs hagyatéki tárgyalás sem. A mi esetünkben sem volt semmi az elhunytnak. 5 hónap után volt a hagyatéki tárgyalás, és 6000 forint közjegyzői díjat kellett fizetnünk.
2016. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Minden esetben van. Amikor a nagyapám meghalt akkor is volt tárgyalás, pedig neki már semmi tulajdon nem volt a nevén. A házát a mi nevünkre íratta cserébe rendbe hoztuk és velünk lakott, mert nagy ház is volt meg nem akarta hogy egymagára tönkremenjen, eladni meg nem volt szíve mert a 70% át ő maga építette fel saját erőből. Akkor ugye halála előtt 1 évvel csak egy régi Suzuki volt a nevén amit eladott, és tényleg semmije nem volt. Akkor amikor volt a hagyatéki mondták hogy menjünk el mert ezzel jár. Jó elmentünk megvolt, a közjegyző mindennek utána nézett és semmi tartozása nem volt szerencsére, de mint kiderült a hagyatékin hogy neki van egy örökölt földrésze egy nagyon pici rész amit anno még az ő testvéreivel örököltek és ezek ugye egyre jobban szétszóródtak az utódokra. A föld terület résznek alaposan utánajártunk, sok örökös szinte nem is tudta hogy van a nevén ilyen, vagy csak nem is emlékezett rá. Mivel nagyapámnak már csak mi voltunk az örökösei mert édesapánk meghalt és 3 an vagyunk testvérek így a nagyapám 20% os részét is 3 an örököltük. Ha el is adtuk volna közösen a telket iszonyat keveset kaptunk volna, max 30 ezret de még annyit se garantáltak. Én akkor gy döntöttem hogy a részemről lemondok, persze összes testvérem így volt vele. De akkor ez sem volt egyszerű mert keresni kellett olyan örököst aki igényt tartott erre a részre, így elég hosszadalmas tortúra volt ez az egész. Amikor az összes örökössel feltudták venni a kapcsolatot amivel kb elég sok pénz ráment, akkor találtak egy olyat akinek a nevén volt a legnagyobb tulajdonrész amiről szinte nem is tudott, akkor közösen vitatkozásokkal voltunk hogy eladjuk a területet, mert próbáltak rábeszélni hogy a részünket tartsuk meg, ne adjuk államnak, de én berágtam mert volt egy olyan örökös aki mindenáron elakarta adni így a javára lemondtam a részemről és kértem hogy onnantól kezdve hagyjanak ki mindenből, mert én azért a kevés pénzért nem fogok évekig harcolni főleg hogy más gondjaim is voltak.
2016. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Nem, hagyatéki TÁRGYALÁS akkor van, ha van átadandó vagyontárgy.
Ha nincsen, akkor a jegyző megállapítja, hogy hagyaték hátrahagyása nélkül hunyt el az illető, és kész.
Ilyen esetben, ha utóbb mégis előkerülne valami, akkor később lehet lefolytatni az átadást.
2016. aug. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Hagyatéki tárgyalás a közjegyző előtti tárgyalás
Nincs vagyon nincs közjegyző
2016. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 A kérdező kommentje:
Na, jó de hát azt nem kéne közjegyző előtt bizonyítani, hogy nincs vagyon? Bárki mondhatja, hogy nincs vagyon.
2016. aug. 17. 13:25
6/7 anonim válasza:
Bemondásra megy.
Leltár előadónak azt mondják nincs vagyon, akkor nem megy közjegyző elé az ügy.
Ingatlanvagyon nagyon könnyen ellenőrizhető, annál nem lehet csalni.
2016. aug. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Jegyzo veszi fel a hagyateki leltart az orokosok kerelmere, illetve hivatalbol leltarozando az ingatlantulajdon pl. Utana az megy a kozjegyzohoz.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!