Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen esetben lehet valakit...

Milyen esetben lehet valakit megfosztani a haszonélvezeti jogától?

Figyelt kérdés

2016. aug. 12. 14:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Kiegészítésképp: Egy lakásról van szó, ahol a család más tagjai is élnek.
2016. aug. 12. 14:48
 2/9 anonim válasza:
Szerintem megfosztani nem lehet, vagy lemond önszántából, vagy meghal.
2016. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem hiába mondják, hogy a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál! Nem foszthatja meg a haszonélvezeti jogától a bíróság sem! Megszűnik önkéntes lemondással, ha határozott időre szól /pl. végrendeletileg/, az időtartam lejártával, illetve a haszonélvező halálával.

Addig a haszonélvező birtokolja és szedheti a hasznát /pl. lakás esetén ki is adhatja/. Ha a tulaj el akarja adni, és a haszonélvező nem mond le a haszonélvezeti jogáról, a beleegyezése nélkül is eladható, de a haszonélvezeti jog marad. Nézz utána, elég, ha a gugliba beírod, hogy haszonélvezet!

2016. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Három okkal lehet:

-Elpusztul a haszonélvezettel terhelt dolog.

-Elhalálozik a haszonélvező.

-Súlyos kárt okoz a dologban a haszonélvező, pl. felgyújtja, kidönt pár falat.

2016. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az utolsót, miszerint:

"-Súlyos kárt okoz a dologban a haszonélvező, pl. felgyújtja, kidönt pár falat."


Kifejtenétek bővebben, illetve hogy tényleg létezik-e ilyesmi?

Életben mérhető fenyegetőzések, élősködés, szándékos pazarlás (áram, úgy hogy a család többi tagja fizet helyette is), más családtagok dolgainak átkutatása, engedély nélküli szobafestés (úgy hogy átpakolja az összes cuccát a másik emberek lakóterébe szó nélkül).


További ötletek? Köszi az eddigi válaszokat!

2016. aug. 12. 15:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezek nem az ingatlanban okozott károk. Ezért nem veszítheti el szerintem a haszonélvezeti jogát.
2016. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:

"fenyegetőzések"


Ez rendőrségi ügy.


"élősködés"


Ez meg családi :)


"szándékos pazarlás"


A haszonélvezet nem azt jelenti, hogy nem kell fizetnie a rezsit.


"engedély nélküli szobafestés (úgy hogy átpakolja az összes cuccát a másik emberek lakóterébe szó nélkül)"


Ha haszonélvezete van az egész lakásra, akkor ki is rakhatná azokat a "másik embereket".

2016. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A szülőnek pedig tulajdonjoga van a lakáson. Akkor is ki lehet rakni a gyerekével együtt? (ebből következik hogy egyedül fizeti a rezsit, a szándékosan pazarló haszonélvezeti ember után is, pedig volt levél neki hogy fizesse a rezsi kb. 30%-át, de nem is érdekelte a levél) Nagyjából úgy tudjátok elképzelni mint egy háborús övezetet... Amikor én ott vagyok, félek hogy mikor ragad kést és támad rám az öreg, mert szerintem képes lenne rá (rejtegetni kell engem, nehogy meglásson).

A fenyegetőzéssel kapcsolatban, meg hogy rendőrségi ügy, ebben milyen esélyt láttok a megfosztásra? Komolyan fennáll annak a lehetősége hogy az öreg kirakja az anyukát és a gyerekét a lakásból (nem tudom hogy a tulajdonjog vagy bármi megvédi-e őket attól hogy eladják a lakást vagy kirakják őket). Köszi a segítséget továbbra is!

2016. aug. 14. 09:41
 9/9 kovpet ***** válasza:

A haszonélvezet azt jelenti, hogy ő élvezi a hasznát az ingatlannak, azaz ő lakhat benne (meg azok, akiknek ő megengedi, más nem), ő adhatja ki és az ebből befolyó pénz is az övé.

Eladni nem adhatja el, mert nem az ő tulajdona. Sőt, a tulajdonos eladhatja, ha van, aki megveszi így. Mert attól még ő haszonélvező marad, ha eladja a tulaj a lakást, tehát nem biztos, hogy lenne vevő és ha lenne is, nagyon nyomott áron.

2016. aug. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!