Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez esetben mit lehet tenni?...

Ez esetben mit lehet tenni? Vissza kell adni a pénzt?

Figyelt kérdés
Még augusztusban vettem egy cipőt fél év garanciával jó kb 5 hónap múlva elszakadt bevittem elküldték kivizsgálni. Jó azt mondták hogy a cipő volt a rossz. Jó azt mondták menjek be válasszak másikat bementem és csak egy volt a lábamra való de az ronda volt. Mondta jövőhéten lesz új árú. Jó kb 1 hónap múlva tudtam vissza menni azt mondta azóta se érkezett a lábamra cipő mondta hogy esetleg más is választhatok pl ruhát. Mondtam nekem cipő kell vagy adja vissza a pénzt. Azt mondta hogy ők nem nagyon adnak vissza pénzt. Ez egy adidas bolt volt. Ilyen esetben köteles visszaadni a pénzt? Mert nem nagyon akarta én meg nem akarok hetente berohangálni hogy van e már cipő
2010. ápr. 18. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem köteles lenne igen.
2010. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
komolyan mit balhézol?a bolt viszonylag korrekt volt miután bebizonyosodott a cipő gyenge minősége, felajánlotta a levásárlást bármire nem csak a cserét cipőre \elvégre majd fél évet hordtad ami nem kis idő\ha magadnak nem talász akkor biztos lesz valami ami a párodnak vagy tesodnak bejön és kész.
2010. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Na azért ne a bolt vigye már a puskát..
2010. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Rajta kell legyen a garanciapapíron, hogy milyen feltételeket vállal a bolt ilyen esetben. Ha nincs, akkor írj a fogyasztóvédőknek, hogy mit tudsz tenni, ők pont az ilyenek miatt vannak.
2010. ápr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem köteles pénzt sehol se fognak neked adni, de a bolt elég rendes volt, valami mást kellet volna választani, öszintén elég nagy baro'arc vagy, ki akkarod rugatni az eladót ő nem adhat neked pénzt.
2010. ápr. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én csak kérdeztem hogy mit lehet ilyenkor tenni. Meg ha pl nekem nincs szükségem semmi másra onnan. Én úgy tudom köteles visszaadni. Amúgy rohadt rendes bolt mert most már tudom hogy kimegy Ukrajnába megveszi a hamis szart és azt árulja az ukrán cipőm is fél évet bírt ez az "eredeti" is szóval
2010. ápr. 19. 14:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!