Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok tanúskodni, ha...

HungarianKiwi kérdése:

Köteles vagyok tanúskodni, ha beidéztek tanúvallomásra?

Figyelt kérdés

A nyáron történt egy eset, hogy egy magyar srácnak nekiment két roma származású "úriember". A rendőrök pillanatok alatt a helyszínre értek és mivel nem volt rajtam kívűl szinte senki, aki jelen volt a verekedésnél, ezért tanúskodnom kellett. De még csak 17 éves vagyok, kikédeztek, hogy mit láttam, mi történt, pontosan mikor és, hogy ki volt a hibás.

Elkérték az adataimat, felírták a lakcímemet, törv. képviselő nevét sbt. Meg se kérdeztek, hogy akarok-e tanúskodni vagy sem, csak rámrontottak és egyből kérdeztek. Itthon tudtam meg, hogy a szüleim elmondása szerint nem lettem volna köteles tanúskodni, ez igaz?

(Ha igaz is ezt nem tudtam, nem voltam tisztában a jogaimmal, mivel még sosem voltam ilyen helyzetben. Ma jött egy papír a Rendőr Főkapitányságtól, hogy beidzétek tanúnak engem+ apukámat. Gondolom azért kell apukám is, mert ugyebár nem múltam még el 18. Elég kellemetlen ez az ügy. Valaki esetleg járt már ilyen cipőben, mint én?


2016. aug. 3. 22:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kérheted, hogy zártan kezeljék az adataid, ha attól félsz, hogy megkeresnek, mert alapesetben tálcán nyújtják át a gyanúsítottnak, hogy tudja, kin kell levernie.
2016. aug. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy semmi rosszat nem tettél, ezért vagy tanú. Ha rosszat tettél volna, gyanúsított lennél. El kell menni tanúskodni, ez kötelességed a fent említett kivételektől eltekintve.
2016. aug. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!