Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor fogják kiküldeni a...

Mikor fogják kiküldeni a fizetési meghagyást?

Figyelt kérdés
Egy követeléskezelő cég akar jogtalanul, elévüléi időn túl behajtani párszáz ezer forintot. Több mint másfél hónapja ígérték, hogy átadják egy behajtónak. De most meg személyesen kezdtek el zaklatni, hogy egyezzek meg velük. Szeretnék ellentmondani a fizetési meghagyásnak és a bíróságon érvényesíteni az igazamat. Akinek volt hasonló ügye, mikor küldték az utolsó felszólítást követően a fizetési meghagyást?

2016. aug. 3. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
amíg nem jön tértivevényes levél ne foglalkozz vele.
2016. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amiket nekem küldtek (nem térítvényes) azzal nem foglalkoztam, nem az én dolgom. Az ügyvédek foglalkoznak vele, ők folytatnak velük levelezést. Pénteken viszont már személyesen akartak egyezkedni, azt hittem dobok egy hátast amikor este megjelentek. Nem értem hogy gondolják, hogy személyesen, időpontkérés és az ügyvédek jelenléte nélkül felkeresnek a házamban. És még nekik állt fejebb, hogy ők egész héten kerestek, de nem találtak és a szomszédok sem adtak felvilágosítást a hollétemről, így most vannak itt hatodik alkalommal. Mivel külföldön voltam nehéz is lett volna. Közölték, hogy ők csak velem akarnak tárgyalni, nem szükséges ide jogi képviselet. Életemben nem hallottam még ilyen arcátlanságot.
2016. aug. 3. 15:38
 3/5 anonim ***** válasza:

A fizetési meghagyás nem behajtó cég.


El kéne döntened, egyáltalán mit vársz. A fizetési meghagyást közjegyző bocsátja ki, és a MOKK (Magyar Országos Közjegyzői Kamara) postázza.

Átvételtől számított 15 napod lenne ellentmondani, és akkor perré alakul, és a bíróságon bizonyítást folytatnak le.


A behajtó cég teljesen más.

2016. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A behajtó cég semmi mást nem tesz (mert nem is tehet), csak cseszeget.


Addig amíg nincs valamilyen végrehajtható irat (pl. bírósági ítélet), addig a behajtó (aki ténylegesen foglalhat tőled stb.) szóba sem jöhet.


A jogosult, akinek tartozol, ha úgy gondolja, kibocsáttathat ellened FMH-t, de addig nem kell aggódnod, és ha elévült, akkor utána sem. ÉS ha kibocsátották, te kapsz erről egy levelet a MOKK-tól és ha ellentmondasz, akkor perré alakul a dolog, ahol hivatkozhatsz az elévülésre.

2016. aug. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pontosan tudom a folyamatát. Azt is tudom, hogy mit várok és akarok ettől az ügytől.

1. Azt akarom, hogy a közjegyző által kibocsátott fizetési meghagyást elküldje a MOKK. De az adott cég alkudozni akar, csak ígérgeti azt a rohadt papírt.

2. Személyesen ne merjenek megkeresni és alkudozni, mivel ilyen ügyekkel nem kívánok foglalkozni, erre fizetem az ügyvédeket. Amíg nem állt itt két férfi a kapumban, addig ezzel nem volt problémám.

Az utóbbival nyilván lehetne felügyeleti szervhez fordulni, de ez egy felesleges kör, egyszerű időhúzás lenne.

Azt szeretném, ha a fenyegetéseiket betartanák és az ügyvédeik a bíróságon követelnék a jogtalan igényüket. Ennyit szeretnék.


Szóval akinek volt ilyen ügye, az mikor kapta meg a fizetési meghagyást?

2016. aug. 4. 23:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!