Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi előnyeim vannak?...

B.Robi kérdése:

Milyen jogi előnyeim vannak? Tehetek ellene feljelentést, és a feljelentés tárgyát mi képzi? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Hello!


Nos, hát az eset körülbelül egy kettő órája történt. Úgy kezdődött, hogy egy pár napja egy nemrég kiszabadult (börtönből) személy, bejött a házunkba, amikor nem voltak itthon a szüleink, kettő testvérem van, egy öcsém, aki 8 éves, és egy húgom, aki 10 éves. Édesapánk dolgozott, anyukám pedig KRESZ tanfolyamon volt. És pedig az ebédért voltam, amikor a személy bejött a házunkba és a tesóimtól gyógyszereket (frontin, szanax-ot, aszpirint és mindenféle gyógyszereket, mivel evvel drogozik) kért. A személy a községben ismert, drogos, iszákos, bűnöző ember. Nos, ellopott egy kerékpárt, amit be is hozott az udvarunkra, a rendőrség már körözte egyébként. Az utcánkba élő rokonához szaladt elbújni a rendőrségtől. Picit később a rendőrség minket is megkérdezett, hogy nem e láttuk a személyt, a szüleink már itthon voltak és természetesen Őket kérdezték. A szüleink pedig kimondták, hogy az utcában élő rokonához szaladt elbújni. Ez körülbelül egy hete történt.

Ma reggel, 2016. július 29.-én reggel anyukám illetve az öcsém menni szerettek volna édesapámnak ebédet vinni, amikor a személy rokona, megkérdezte édesanyámat, hogy miért dobtuk fel a „Vesot” a bűnöző személyt. A rokona Emese pedig ezt az elhunyt édesanyja házánál, a kerítésen belül kérdezni, miközben kapált. Anyukám pedig elkezdte, mondani, hogy azért mert a gyerekekre ment rá gyógyszer kérni és akkor ismét meg fogja tenni, ha nem viszi el a rendőrség. Emese, a bűnöző személy rokona elképesztő hangnemben beszélt édesanyámmal. Idézem: „ nyaljátok ki a peckemet, mit képzelsz te kis drogos utcalány, kamatozol, sok pénzed van, megszexuálom a szátokat, az uraddal együtt, hogy képzeled, hogy nekem állt, te drogos utcalány, mi van, megint be vagy állva, múltkor is azért vitt el a mentő mert bedrogoztál, megnylatlak az uraddal együtt” . Ezt mondta édesanyámnak. Anyukőm meg szintén magas hangon kezdett vitába vele(ük). A vita hangjára Emese édestestvére, Jutka is szintén kijött, és meg sem hallgatta édesanyámat, és ezt mondta: „ na mi a kolbász van már itt, miért állsz te kis drogos, a Ratyinak (csúfneve Emesének) drogos ebek vagytok, kamatozol, nem a két kezed által keresitek a pénzeteket”. Ekkor kiálltam Én, és ezt mondtam a Jutkának: „ Jutka, Te nem beszélhetsz ilyen módon senkivel sem, semmi közöd nincs más anyagi helyzetéhez, úgyhogy fogd be!”. Erre a Jutkának a fia, kidagadó erekkel, elképesztő idegállapotban rohan felém a parfissal, közben azt kiálltja, hogy „meghalsz! Eltetetlek lábalól. Egerbe megöletlek!” Mivel Én Egerbe járok Gimnáziumban. Még jó, hogy akkor érkezett éppen apu munkából és megvédett a Jutka fiától. Beszaladtunk a házunkba és hívtuk a rendőrséget. Amíg a rendőrséggel beszéltünk, addigra Ők idejöttek a kapunkhoz, és ordítottak mindenfélét. Közben megfenyegettek, hogy ki ne merjünk mozdulni. Édesapámat leköpték, illetve kövekkel dobálták. A rendőrség kijött, a szüleim beszéltek velük, Őket is meghalhatták és elmentek. Egyébként a parfis körülbelül, megítélésem szerint másfél méterre ment el tőlem.

Az igazság az, hogy nem vagyok a legjobb kondiban és félek, a fiú fenyegetésétől. Illetve nem csak Én, hanem az egész családom fél. Nem tudjuk, most hiretelen, hogy mit csináljunk. Milyen jogi előnyeim(ink) vannak? Milyen büntetésre lehet számítani, ha feljelentést teszek a rendőrségen? Milyen indítékkal tehetjük meg a feljelentést? Kérhetek fokozott védelmet? Börtönbe kerülhetnek ez miatt? És még egy millió kérdés…..

Előre is köszönöm szépen a commenteket!



2016. júl. 29. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Számomra úgy tűnik, profi kágébés trollal van dolgunk.
2016. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem meg próbál a kérdésre válaszolni! Ha ez nem megy akkor ne itt kommentelj!
2016. júl. 29. 15:16
 3/7 anonim ***** válasza:
hat en a szoveg felet nem, ertette de szerintem fenyegetes, miatt feljelentheted vagy garazdasag ha kovel dobalnak!
2016. júl. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Félig olvastam el. Miért nem lehet tagolni egy ilyen hosszú szöveget???
2016. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Garázdaságért, és életveszélyes fenyegetésért tegyél feljelentést. De azért próbáld meg abban valahogy normálisabban leírni.
2016. júl. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos börtönbe nem kerülnek, kihallgatják őket, majd elengedik. Esetleg lesz egy tárgylás, ahol valószínűleg kapnak egy megróvást vagy pénzbüntetést, esetleg felfüggesztettet. Közben pedig mégnagyobb atrocitásnak lesznek tőlük kitéve, amiről viszont mindenképp csináljatok hangfelvételt, és tegyetek ismét feljentést, ugyanis a folytatólagos elkövetés már súlyosbítja az ügyet. Védelmet nem fogtok kapni, még akkor sem ha megvernek titeket.
2016. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A feljelentés meg fogja őket ijeszteni. Minden apróságért jelentsétek őket fel.
2016. aug. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!