Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogon tehetik ezt meg...

Milyen jogon tehetik ezt meg egy állásinterjún?

Figyelt kérdés

Ma voltam, nagyon jó lenne a meló (jelenle is dolgozom -ez a cég kb. még egy hónapig megy) és a pénz is jó lenne nettóban, a meló is szóval nagyjából minden ok lenne, de egyedül a bejelentés. Az interjú első 5 percében mondták, hogy a bejelentett jövedelem csak br. 80 000 lenne. Ez mekkora szemétség az emberrel. A lényeg, hogy 28 éves vagyok, a férjemmel már azt beszéltük, hogy akkor kb. fél év múlva már jöhet a babaprojekt. De ilyen bruttó után nem lehet már gyedre menni, semmit sem kapnék. De ha nem vállalom el, akkor biztosan munka sem lesz. Mert az ugye biztos, hogy állást találni a mai világban olyan mintha a lottón akarnék nyerni.

Mit szóltok ehhez?


2010. ápr. 16. 11:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nincs rendben, ha kevesebb a bejelentett, mint a valódi kereset... nehéz ügy. De sokan mondják, és nagy igazság van benne, hogy addig nyugodtan megtehetik, amíg az emberek hallgatnak a hasonló ügyekről..
2010. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég nagy szemétség, de sajnos ez van. Én azt tenném, hogy elvállalnám,és közben keresnék még másikat, de addig is legyen valami.
2010. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

erről nem a munkáltató tehet, hanem a rendszer, az állam.


ha keresnél nettó 185.000 Ft-ot, akkor a munkáltatónak összesen 385.000 Ft-ba kerülsz.


tehát a járulékok az adó stb mind a 185.000 fölött összesen 200.000 Ft.

kinek éri ez meg szerinted?

2010. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ez a nagy Magyarország. Tökmindegy hogy mit keresel, máshol is ugyanezt fogják eljátszani. 2 lehetőséged van. Vagy belemész, vagy nem. Utóbbi a rosszabb, mert akkor nem lesz munkahelyed.
2010. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy el akarnak ijeszteni ettől a munkától.. benne vagy a korban, ők pedig egy hosszabb távú alkalmazottat keresnek.
2010. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Azért az sem egyszerű, hogy te fél év múlva úgyis lelépsz...
2010. ápr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
ja a kérdező bort iszik vizet prédikál, hisz fél év múlva lelépne ő is, ez sem tisztességes.
2010. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az utolsó hozzászóló szavaiban is van vmi... Te gondolom nem közölted, h babát tervezel... Aztán kíváncsi vagyok, milyen szerződést íratnának alá veled...

Nekem volt egy tanárnőm fősulin, akit azért küldtek el, mert megállapodtak, h nem lesz több szülés-szabadság, mégis jött a gyerek...

Egyébként mi a jobb? Munkanélküliként otthon ülni, és esetleg segélyt kapni, vagy dolgozni egy fix bérért? Ha meg jön a baba, úgyse tehetnek veled semmit... Ha elbocsátanának, ugyanott lennél, ahol most vagy. Ha elmennél szülni, de fenn maradna a munkahelyed, ugyanott lennél, ahol most vagy, csak lenne még egy kisbabád is...

Szóval sztem is vállald el, aztán keress mást. Én is ezt csináltam: olyan helyen dolgozom, ahol semmi karrierlehetőség nincs, nem is szeretem, nyűg minden nap bejönni, de legalább pénzt kapok érte, és remélem, hamarost elhelyezkedhetek olyan helyen, amit tanultam, ti. pedagógusi pályán.

Különben meg megtehetik, sajnos, de addig örülj, míg az állásinterjún derült ki, és nem sumákolták el, mennyi is lesz a kereseted. Bátyám is kevesebbre van bejelentve, mint amennyit keres, ugye az ő helyzete annyival könnyebb, h nem lesz várandós. :)

Egyébként gyedre már mehet az apuka is, nem?

2010. ápr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

11:59-re gondoltam, mint utolsó hozzászóló, de a 12:14-es is ugyanezt írta végsősoron.

3. utolsó :D

2010. ápr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagy szemétség de vannak akik 70ezret kapnak kézbe és ennyivel is vannak bejelentve. Ha mondjuk te kapsz százat és 80ra jelentenek be még nemis panaszkodhatsz.
2010. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!