Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hivatalos iratot közjegyzőnél...

Hivatalos iratot közjegyzőnél lehet letétbe helyezni hogy az garantáltan mondjuk 5 év múlva is meglegyen abban a formájában?

Figyelt kérdés

Ha pedig igen, akkor ennek mi a menete és persze a díja?


És van valami amit nem értek: adott egy X hivatalos irat, amelynek a végén vannak a bélyegzők, aláírások, na de 5-6 összetűzött lapból áll, és csak az utolsón találhatók ezek az aláírások stb. Akkor a többi, semmilyen egyedi azonosítót nem tartalmazó lapról hogy a fenébe tudja megállapítani, hogy az tényleg hiteles és egyáltalán hiteles iratként leigazolni, megőrizni?

Komolyan nem értem, hát ennyi erővel simán kicserélem az első 4-5 oldalt, aztán oda viszem, hogy tessék ez a hivatalos irat, kérem eltenni, hitelesíteni, akármi.

Szóval hogy van ez?


(sőt, hogy még tovább menjek, találkoztam én már olyan hivatalos irattal is, hogy az egész határozat 1 lap 2 oldalán volt, és akkor hozzá tűzve egy újabb lapon már csak az aláírás és bélyegző. na most nem azért, de ez egyáltalán tekinthető hiteles okiratnak? hát magán a határozaton semmi az ég világon, az üres lapot aztán jól lepecsételték és aláírták vagy hárman. de ez így egyáltalán bír bármilyen bizonyító erővel, egyáltalán hatállyal?)


2016. jún. 23. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Valamire való ügyvéd, közjegyző egy általa készített, hiteleített irat aláírásakor figyelmeztetni szokott, hogy minden oldalt írjanak alá a felek, illetve a dokumentumot úgy szerkeszti, hogy ott ahol a keltezés és az aláírások vannak az iratból érdemi tartalom is szerepeljen.
2016. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

itt nem ügyvédről van szó, egy sima kormányhivatali határozatról, csak éppen a jelenség attól még ugyanaz, és a jelentősége pedig hatalmas. jelen esetben pedig ez a probléma, amit leírtam.

Kíváncsi leszek, ha elviszem az iratot közjegyzőhöz, ő vajon elfogadja azt hitelesnek és kiad pl hiteles másolatot olyan oldalról is, amin semmiféle azonosító nincs?

2016. jún. 23. 21:00
 3/8 anonim ***** válasza:

A kormányhivatali határozat, közokirat.

A kiállításának szabályait a Ket. tartalmazza, ill. egyéb jogszabályok.

Innentől kezdve az, hogy hány lapból áll, meg hogy melyik oldalon mi szerepel, meg, hogy hol van az aláírás, és hol nincs az nem releváns ebből a szempontból, mint ahogy az se, hogy van e minden oldalon azonosító.


Hogy honnan lehet tudni, hogy a többi lap is hiteles?


Onnan, hogy ugyanaz a hatóság állította ki az egész határozatot (ennek vannak jelei pl. fejléc, egymást követő oldalszámok és a határozat szövege, tartalma).



Az, hogy az utolsó oldalakon esetleg csak az aláírás és a dátum szerepel, semmit sem jelent. Ettől még teljesen hiteles közokirat.


Én számtalan határozatot hoztam már így, ahol csak az utolsó oldalra fért rá az aláírások, pecsétem és a dátum.


Az más kérdés, hogy szerkesztéstechnikai szempontból ez nem túl előnyös, de az ha alattam dolgozó ügyintézők így szerkesztetik meg a határozatot, én nem fogom átírni az egészet, csak azért hogy az ellenjegyzésem is ugyanarra az oldalra kerüljön.

2016. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Hogy honnan lehet tudni, hogy a többi lap is hiteles?


Onnan, hogy ugyanaz a hatóság állította ki az egész határozatot (ennek vannak jelei pl. fejléc, egymást követő oldalszámok és a határozat szövege, tartalma). "


-- hát sztem ettől még pont nem lehet tudni. mondom h adott 4-5 lap, és akkor az utolsó lapon csakis kizárólag pecsét és aláírás, az előtte lévő lapokon meg csak szöveg (sőt egyáltalán ügyiratszám stb is csak a legelső lapon), azaz a végéből semmi nem derül ki. ha azt hozzá tűzöm egy másik 5 oldalas okirathoz, egy az egyben ahhoz is elmenne, szal nemtom, nekem azért kétes így a hitelessége. és még oldalszám sincs ám, csak hogy teljes legyen a káosz...

2016. júl. 3. 11:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A gyakorlat ezt a problémát - bizonyos hivatalokban pl. az én osztályvezetőm ezt így várja el mindenkitől - úgy oldja meg, hogy addig - addig varázsolnak a szövegszerkesztővel, míg az aláírások és a dátum rá nem megy az előző oldalra, vagyis ne kerüljön külön oldalra kizárólag az aláírás és a dátum.

2016. júl. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen, ez így abszolút jogos elvárás és teljesen jól teszitek, csak hát itt az ellenpélda is, és persze egy percig se kétlem h szándékos volt ez a kedves hivatal részéről, mert tudják nagyon jól h ludasak a dologban, azt gondolom, majd szépen letagadják az egészet, ha bíróságra megyek vele ... ennyi.
2016. júl. 3. 12:16
 7/8 anonim ***** válasza:

"és persze egy percig se kétlem h szándékos volt ez a kedves hivatal részéről, mert tudják nagyon jól h ludasak a dologban, azt gondolom, majd szépen letagadják az egészet,..."



Mi okuk lenne ilyet tenni?


Ha valamit nem akar a HIVATAL Neked megadni, akkor nem adja meg, legfeljebb hoz róla egy elutasító határozatot.


A hivatalok az állam un. végrehajtó - rendelkező tevékenységét gyakorolják. Jogszabályi kereteken belül, az csinálnak, amit akarnak. Mi szükségük lenne letagadni egy határozatot, ha megtehetik azt is, hogy elutasíthatnak?

2016. júl. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
pont azért mert jogszerűen nem utasíthatják el. aztán ha bíróságra megyek, még hülyének is néznek. (nézd, te is tudod, h milyen országban vagyunk, tudom h minden hivatal fantasztikusan becsületes meg jogállam van, de azért ne legyünk ennyire naivak ....)
2016. júl. 4. 16:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!