Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztoly vagy gumilövedékes?

Pixi22 kérdése:

Gázpisztoly vagy gumilövedékes?

Figyelt kérdés
Érdekelne melyik éri meg, melyik hatasosabb, melyikhez kell engedely, engedelyt hogy lehet megszerezni, melyik az adott fegyver fajtabol a legnepszerubb (tehat jo es megbizhato), mi mennyi kb?!. Tudom interneten minden fenn van de ezer fele es ezer szoval bonyolitva. Engem egy normalis egyszeru valasz erdekelne hogy egyszerubb es értelmezheto legyen szamomra ez a tema. Koszonom

2016. jún. 10. 18:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
40%

Azt még hozzáteszem, ne hidd azt, hogy ezekkel a gumilövedékesekkel célzott lövést lehet leadni, nézz bele a csövükbe, és megtudod miért.

Egy normális légpisztoly pontos, tíz méterről egy centi szórás, csak azok meg sajnos nem elég erősek önvédelmi célra.

2016. szept. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

De a légpisztoly hobbilövészkedésre van, a gumilövedékes pisztoly meg önvédelemre.


Mintha azt mondanád hogy egy nehézgéppuskával nem lehet olyan célzott lövéseket leadni, mint egy mesterlövész puskával. Naná hogy nem, mert a két dolog totál másra van kitalálva. Semmi baj azzal, hogy a gumissal nem lehet mesterlövészkedni.


Amúgy milyen célzott lövéseket szeretnél? 3-5 méterről el lehet vele találni egy emberi mellalakot, 1-2 méterről meg emberi fej méretű célt is. Mi kell még?

2016. szept. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Elvárnék olyan pontosságot, hogy négy-öt méterről eltaláljam a mondjuk a kést tartó kezét.

Még is, a mellalakkal mit érsz, nem lőfegyverről van szó, nem áll meg tőle, csak felhergelődik.

Jobb a gázpisztoly, abból ha elég gázt kap nem jön utánam, az arcba vegyszerezést senki nem bírja.

2016. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%
Aminek még lenne értelme, az a ma még tiltott gumilőszeres kategória, azok sokkal pontosabbak, bár nem erősebbek, olyan vennék ha lehetne, és ha még a normális méretű spraykat is engednék lehet hogy gázpisztolyt már nem vinnék magammal, de ez nem mostanában lesz, talán soha.
2016. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
59%

"kilőni a kezéből a kést"

Bassza meg, ilyet még éles fegyvertől se várj. Rambóhoz van szerencsém? A valóságban az elképesztően képzett rendőrök, kommandósok vagy katonák is arra képesek, hogy éles fegyverrel stresszhelyzetben egy mellalakot eltaláljanak pisztollyal. Gyakorlati tapasztalataid az életben?


Ebben a videóban én vagyok, akit meglőnek:

https://www.youtube.com/watch?v=gsX97c7J4F0

Felhergelődtem, de azért más hatása is volt.


Hová tennéd azt a "normális méretű" sprayt? Én még a mostani 20 mg-osakat (vagy grammosokat?) is alig tudom begyűrni a zsebembe sokszor, pláne gyorsan elővenni. Egy poroltó méretű sprayt hogy vinnél magaddal?


A gázpisztoly szerintem is nagyon jó eszköz, ebben egyetértek veled. De nagyságrendileg sem a gázspray sem a gumis pisztoly nem marad el mögötte hatásban.

2016. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Előzőnek.


Most volt pár hete valamilyen rendőr asszem nő lőtte karon a késsel hadonászót volt a tv ben. :) Ilyen elég sokszor van meg lábon lövések na jó nem olyan sokszor de elő fordul.

Mellbe azért a rendőr se lőhet csak úgy mert az szándékos ember ölés.

Nekem 63 ml os spray van tw 1000 cs fel akaszthatós ha ezt nem bírod el akkor mi van a telóddal kulcsok meg ilyenek? :)

2016. szept. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jól össze lövöldöztek a vidin. :) Hatás nem sok volt, cs gázzal fújasd le magad ki ütne renesen.
2016. szept. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Aminek még lenne értelme, az a ma még tiltott gumilőszeres kategória, azok sokkal pontosabbak, bár nem erősebbek, olyan vennék ha lehetne,"


Láttad a vidit, nincs hatása? Nem lett harc képtelen. Tényleg ahogy írtad pont el találnád a kést tartó kezét attól ki esne a kezéból az biztos de ahhoz pontosság kéne meg ön uralom.

2016. szept. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Akinek nincs önuralma, az jobban teszi ha nem hord magánál semmit, mert csak elveszik tőle, és ellene fordítják.

Vagy akkor is használja, amikor nem kellene.

2016. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!