Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztoly vagy gumilövedékes?

Pixi22 kérdése:

Gázpisztoly vagy gumilövedékes?

Figyelt kérdés
Érdekelne melyik éri meg, melyik hatasosabb, melyikhez kell engedely, engedelyt hogy lehet megszerezni, melyik az adott fegyver fajtabol a legnepszerubb (tehat jo es megbizhato), mi mennyi kb?!. Tudom interneten minden fenn van de ezer fele es ezer szoval bonyolitva. Engem egy normalis egyszeru valasz erdekelne hogy egyszerubb es értelmezheto legyen szamomra ez a tema. Koszonom

2016. jún. 10. 18:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Egyszerű választ vársz?

Gáz pisztoly: bemész a rendőrségre, bejelented, hogy neked van fegyvered, bemutatod minden papírjával együtt, ( ha jól tudom pár ezer forintért ) kaphatsz egy papírt, aminek hála viselheted közterületen is. Azaz ez hatásos és legális önvédelmi eszköz az utcán.

Gumilövedékes: kiváló otthon védelmi eszköz ( sokkal jobb mint a gázpisztoly, mivel nem gázt, avagy [ riasztó lövedék esetén semmit ] lő ki, hanem egy nagyobb átmérőjű gumilövedéket ), ámde nem hordhatod az utcán.

2016. jún. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

mindenképpen gumilövedékes,: zoraki r1 gg ,daisy,keserű művek,stb fegyverboltokban.Sok boltban ilreálisan drága.(ha nagyon szükséged van normálisabb önvédelmi eszközre).csak a keserűt kerüld,legalábbis,én kerülném.


gázpisztoly játszani jó csak,vagy (egy!) ember ,vagy állat ellen,rég elavult eszköz,ma már létezik,pl jpx piexon,guardian angel,pepper folyadék sugár kilövő amik nagyon drágák,de a gp nél jobbak.


nyilván amit a hatóságok is használnak,mint a fentiek,és az alábbiak,valóban hatékonyak lehetnek,persze nem 100%,egyik sem.


illetve egész jó minőségű gázsprayk is vannak,főleg német,és cseh oldalakon pl stungun.eu,fox labs gázsprayk,sabre red,ezek valóban USA ban rendőrség által is használt gázsprayk.persze,jóval nagyobb töltetűek,mint 20g ,de az amúgy is kevés.


persze a minőségnek mindig ára van.A gumilövedékeseknek,nagyon jelentős lehet a lélektani hatása,ki tudja megmondani egyből ,hogy mivel lőtték meg,míg egy szaros gp nél egyből leesik,és a többi addig agyonüt.


persze ilyenkor rambóék,előveszik a gp be a maradék pepper lőszeres 20 as tárat,és leszámolnak a többi ellenféllel is.ja bocsánat felváltva tárazzák. :D

2016. jún. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

[link]


r1gg-->(47 ezer)


[link]


használtan vatera stb gumiképes gázpisztolyok: rg79 ből az összes 6 lövetű,rg89 ből,a 451 ptb jűből a KA,KB,KC,KD, tokjelzésűnek,félig belógó akasztója van,és 10mm es gumit ki tudnak lőni,olyan 20-30 ezerért szokták árulni.10mm est csak élesben szabad kilöni,gyakorolni,7-8mm essel csak!

jpx ,legtöbb csak két lövetű az ujabb 4 lövetű,olyan 100 körül.

edzett acél vipera sem lehet rossz,a nem edzett nem tul jó,azt is külföldi oldalakról,pl esp forgalmazó honlapjáról lehet rendelni.lásd google.

2016. jún. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

HA VÁLLALOD HOGY ÉVI 50-ET LŐSZ A GUMILÖVEDÉKESSEL GYAKORLÁSKÉPPEN AKKOR GUMIS.


Ha nem, akkor gázos. Nekem egy Zoraki R1 GG gumis és egy Röhm RG9 gázos van amit utcán szoktam hordani. (Igen, a gumisat is hordom az utcán gumival töltve.) Engem viszonylag érdekelnek a fegyverek az átlagnál picit jobban és évente kb 100-at lövök a gumisommal gyakorlásból. Eddig jó néhány ismerősöm, barátom vett önvédelmi fegyvert az én hatásomra az évek alatt, de mivel ők nem érdeklődnek annyira iránta, ezért nekik azt tanácsoltam hogy gázpisztolyt és gázspray-t vegyenek. A gumissal meg kell tanulni célozni és ahhoz gyakorlás kell.

2016. jún. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
es az engedely nincs meg akkor mi a bunti? vagy ha megis van azt milyen nehez es draga megszerezni? Meg ha meglatna nalam a rendor egyyszer is ( akar igazoltatas vagy barmi mivel veletlenek mindig vannak) akkor mi jarna erte?
2016. jún. 11. 21:59
 6/19 A kérdező kommentje:
És ha mondani kéne egy megbizhato hatasos gumilovedekest aminek az ara is fizetheto az mi lenne? En az alfa g030 rol hallottam most sokat igy hogy utana neztem
2016. jún. 11. 22:29
 7/19 anonim ***** válasza:

"es az engedely nincs meg akkor mi a bunti?"

50 ezer forint bírság és ezen felül a fegyvert is elveszi úgy soha többé nem látod.


"vagy ha megis van azt milyen nehez es draga megszerezni?"

Olyan 3 ezer forintba kerül 1 engedély.


"Meg ha meglatna nalam a rendor egyyszer is ( akar igazoltatas vagy barmi mivel veletlenek mindig vannak) akkor mi jarna erte?"

Nem láthatja meg mert ruha alatt kell viselni. Rég nagy baj, ha úgy hordod hogy bárki könnyen kiszúrhatja. És nem a rendőrök nincsenek "kiképezve" arra, hogy észrevegyék a ruha alatt a fegyvert. Ez nem egy film, hanem a valóság. Ha meglátja talán, véletlenül (ilyet még sosem hallottam hogy bárkivel történt volna!), akkor igazoltat, megnézi az engedélyed és figyelmeztet hogy kilóg a fegyver. De mondom, ennek az esélye nulla, hacsak nem a homlokodra van ragasztva a pisztoly.


Minden gumilövedékes jónak számít, amit lehet kapni. Kb 5-6 fajta van, azok mind teljesen rendben vannak. Az áruk a legolcsóbbtól a legdrágábbig így néz ki:

-Keserű Pitbull (kb 35 ezer)

-Keserű Viper-08M Lite (kb 42-43 ezer)

-Zoraki R1 GG (kb 48-49 ezer)

-Alfa G020-G030 (53-56 ezer)

2016. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Egy este kivittem a kutyámat és az lett a vége hogy 4 rendőr ok nélkül megmatatott pedig igazoltam magam stb es mondanom se kell hogy semmi rosszat nem tette azon kivűl hogy este 11 kor a parkban vártam míg a kutya elvégzi a dolgát. Na és ha akkor észrevették volna ilyen esetekben gondoltam de köszi azért
2016. jún. 12. 12:26
 9/19 anonim ***** válasza:
mindennel célozni kell még gázpisztollyal,főleg gázsprayel(fog) is!sajnos nem ilyen egyszerű.
2016. aug. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A gumilövedékesek össze vissza lőnek, egy embert nem találsz el velük néhány méter távolságból.

A gázpisztoly hatása biztosabb, de célozni azzal sem árt.

2016. szept. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!