Bírósági ügyben (válás), a bíró utána tud nézni, hogy az előző feleségem (évekkel ezelőtt) miért vált el tőlem, hogy mit tartalmazott az akkori keresetlevele?
Ha nincs látlelet és rendőrségi anyag, akkor ez csak egy sima állítás és semmit nem ér.
De nem vagyok jogász, neked viszont lehet, érdemes lenne keresned egyet. De az elvileg amúgy is van egy ilyen ügyben, nem? Ő mit mond?
"nem fogom hagyni, hogy mindent vigyen amit akar"
Ha esetleg rád is bizonyítanának agresszív magatartást, az a vagyonmegosztást semmiben sem befolyásolja - azaz ilyen szempontból lényegtelen.
A vagyonmegosztásnál csak az számít, hogy ki mit vitt a házasságba korábbról, és most mi az, amit a hazasság alatt szereztetek - az ugyanis felezödik.
Nyugi, nem eszik olyan forrón a kását. :) Pontosan vagyoni kérdéseknél a kutyát nem érdekli, hogy volt e tettlegesség. Nem büntető per :)és ha még ki is derülne, hogy pl. volt tettlegesség, egy válópernél nem fognak vádat emelni ellened mert ép ott derült ki. Gyerek elhelyezésnél számít esetleg. Felét nem viszi semminek senki csak úgy házasságban, csak ha van közös vagyon. A házasság alatt szerzett vagyok közös, hitel is, mindegy kinek a nevén van, kinek a számlájáról mit vonnak, közös. Ami külön vagyon és az is marad házasság után : " A házastárs különvagyonához tartozik a házastársi vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy, a házastársi vagyonközösség fennállása alatt a házastárs által örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgy és a részére nyújtott ingyenes juttatás. Továbbá a házastársat mint a szellemi tulajdon létrehozóját megillető vagyoni jog, kivéve a vagyonközösség fennállása alatt esedékes díjat. Különvagyon a házastárs személyét ért sérelemért kapott juttatás, a személyes használatára szolgáló szokásos mértékű vagyontárgy, illetve a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy és a különvagyon helyébe lépő érték is.
A különvagyonnak az a haszna, amely a házassági életközösség fennállása alatt a kezelési, fenntartási költségek és terhek levonása után fennmarad, közös vagyon. A különvagyonhoz tartozó vagyontárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép ötévi házassági életközösség után közös vagyonná válik." Szóval csak úgy nem viheti a felét ha Neked volt különvagyonod, házasság előtt szerzett lakásod vagy ha pl azt eladtad és abból már házasság alatt vetetek valamit. És az mindegy kinek a nevén van, akkor is azon rész. Ha pl volt egy házad a házasság előtt, és értéknövelő beruházást csináltatok rajt, pl hozzá építettek házasság alatt egy szobát, akkor viszont X% tulajdoni hányada keletkezett a házastársnak is. Itt már kell egy ügyvéd, meg papírok , hogy ki lehessen számolni mi mennyi. Amúgy Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, de minden bíróságon van jogsegély menj be, ott adnak ingyenesen is tanácsot. Amúgy a vagyon közösség megszüntetését lehet kérni még a bontás kimondása előtt. Most nem linkelem be, PTk-ban keresd ki, vagy kérj rendes netes jogi fórumokon segítséget írt le a, mi volt házasság előtt a tulajdonos, mi lett közösen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!