Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a kormány a dolgozó emberek...

Ha a kormány a dolgozó embereket támogatja, miért nem ad adókedvezményt a harácsolóknak, és törli el az egykulcsos adót?

Figyelt kérdés

Miért nem ad adókedvezményt vagy adómentességet,a 8 órán túli munkára?

Miért kell pl azoknak adókedvezményt adni,akik sokat keresnek,de 8 órát sem dolgoznak egy nap?


2016. máj. 8. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért nem törli el az egy kulcsot, mert azzal nem támogatnák a dolgozót. Egy dolgozó, hasznot termelő embernek csak az egy kulcs a megfelelő. Én pl. külföldről jöttem haza, mert ugyan kevesebbet keresek, de megélhetés itthon jóval olcsóbb, illetve családokat, dolgozókat támogatják, nem a léhűtőket, mint az MSZP idejében. Akkor sajnos aki dolgozott, szegényedett.
2016. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem a dolgozót támogatják,hanem a gazdagokat.

Egy házi orvos pl 4 órát rendel,és dupláját keresi,mint más 12 óra munkával.


Az egykulcsos adó arra jó,hogy szétverje a gazdaságot,és a gazdagok külföldön nyaraltassanak,mások meg kidolgozzák a belüket a semmiért...

2016. máj. 8. 17:23
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sok ilyen van,aki hivatalosan 8 órára van bejelentve,közben jó,ha a felét ledolgozza,és még adókedvezményt is kap.

Másnak meg 12 órában végig kell melózni,és többet kell adóznia,mint eddig.

2016. máj. 8. 17:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval nem a dolgozó embert támogatja az egykulcsos adó,hanem a magas keresetűeket...
2016. máj. 8. 17:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerinted kérdező? Na, erőltesd meg magad?


Hát azért, mert a kormány NEM A DOLGOZÓ EMBEREKET TÁMOGATJA, hanem a felsőosztálybeli sleppjét. A többieknek meg nyomja a pofájába, hogy 2000 ft-al csökkent a rezsi. CSerébe az adókulcsnak köszönhetően a fizetés tízezrekkel csökkent, de az ne érdekeljen. A sok zombi elhiszi, hogy neki ez most jó.

2016. máj. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]



Emellett én jobb szeretem, ha orvos lát el nem egy bezanított segédmunkás, ha beteg vagyok....;)

2016. máj. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó,itt most nem az orvos elismertségéről szól a kérdés.

Csak egy példa volt.Nyilván ő az elismerést a fizetésével kapja meg.

Lehet,hogy nem olyan kielégítő,mint egy nyugati orvosé,de sokkal több,mint a minimál- vagy mediánbér.


A társadalom alsóbb rétegei is ugyanúgy hasznos munkát végeznek,a képességeinek megfelelően dolgoznak,mégsincsenek értékelve.


Mondjuk a doktornő is abból él,eszik,zuhanyzik,öltözködik,hogy mások előállítják ezeket a dolgokat,nem a bankszámlán jönnek létre.

Eleve nagyon aránytalan a megbecsülés,de akkor még kevesebb időért több pénzt és adókedvezményt is kapnak.


De akkor ne mondjuk azt,hogy a dolgozó embereket támogatják,mert ez nem igaz.

Egy szalagmunkás is sokat dolgozik,mondjuk az egészségét kockáztatva,amire a doktornő nem hajlandó.

Tehát valamivel kompenzálni kellene azokat az embereket,akik mondjuk fizikai mznkából élnek.

Talán nekik kellene napi 4-6 órát dolgozni és nem azoknak,akik szellemi munkát végeznek.


Ha egy prosti 1 óra alatt megkeresi azt,amit egy átlag dolgozó egy hét alatt,akkor ő is keményen dolgozó ember?


És itt most nem a prostikat akarom elítélni,csak egy példa volt arra,hogy sokszor a munka és a munkával töltött idő nem arányos a fizetéssel.


Ha meglepődsz,még a harácsolással sem értek egyet,de még mindig igazságosabbnak tartom azt,ha ezt kompenzálják,mint azokat akik kevesebb munkával több pénzt keresnek.

2016. máj. 9. 00:20
 8/8 A kérdező kommentje:

A kérdésemben pont azért egy háziorvost hoztam példának,mert egy ismerősöm mesélte,hogy a háziorvosa,mennyire elítéli azokat az embereket,akik el vannak hízva,nem sportolnak,stb.

Persze,ha azok az emberek is csak napi 4 órát dolgoznànak,akkor talán ők is sportolnának.

De egy olyan,aki sosem tudta,hogy milyen a 12 óra munka,az minek osztogat másoknak életvezetési tanácsokat?

2016. máj. 9. 00:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!