Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy tudná bevezetni a kormány...

Hogy tudná bevezetni a kormány, hogy visszafizettesse a külföldön dolgozó diplomásokkal a képzésük árát?

Figyelt kérdés
Ugyan hogy tudnák ezt leellenőrízni ? De ha le is tudnák, gondolom akkor is "csak" az EU-n belül.
2011. szept. 1. 23:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
És az neked miért volna jó? Tényleg elképesztő már, hogy mindenki a másik emberrel foglalkozik, ahelyett hogy a saját életével törődne, és azt próbálná egyengetni. A legtöbben nem úgy tervezik, hogy akkor én most itt tanulok, azután megyek külföldre dolgozni. Amikor itthon nem tud elhelyezkedni valaki, mert túlkínálat van egy bizonyos szakból, de lehetősége van külföldre menni, hogy biztosítsa a megélhetését, akkor miért ne tegye? Inkább az a szomorú, hogy amíg külföldön kell egy ember, addig nálunk nem.
2011. szept. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

az általános iskola és a középiskola is az állam pénzén van, fizessenek ők is! ;) sőt a szülés is pénzbe kerül, az is fizessen, aki megszületik!


foglalkozz a saját dolgoddal!


amúgy meg az EU egy nagy állam és meg sem tehetnék ;)

2011. szept. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
amúgy kolopele, neked hogy sikerült annyi embert felhúzni, hogy csak 37 %-od van? ebből is látszik, hogy aki kimondja az igazságot, azt lepontozzák keményen XD kíváncsi leszek, én mikor jutok 50 alá ;)
2011. szept. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
A gyártulajdonos sztorimnak köszönhetően, meg igen, az igazság kimondásáért. Az mindig fájdalmas tud lenni.
2011. szept. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Micsoda ostoba,bunkók kommentelők vannak itt ! Mit képzelsz te magadról hogy számon kéred rajtam, hogy miért merek feltenni akármilyen kérdést is ?!


Egyébként a magánvéleményem éppen az,hogy ellenzem a bevezetését, de ezt még csak bele se írtam a kérdésbe,mert nem vitát kívántam (volna) nyitni ,hanem érdekelne, hogy ezt hogyan tudnák kivitelezni.


Szálljál le a magas lóról, főképp ha szöveget sem tudsz értelmezni.

2011. szept. 2. 00:36
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Ne haragudj, de a kérdésed nem volt egyértelmű akkor.
2011. szept. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Technikailag lenne rá egy elég egyszerű lehetőség: fizetős lesz minden képzés, melyet vagy kiegyenlít egyből az ember, vagy az állam hitelt ad rá. Az iskola elhagyása után (nem befejezése!) az egyénnek van 5 év türelmi ideje, míg nem kell törlesztenie. 5 év után le tud igazolni 3 évnyi itthoni munkaviszonyt, akkor az állam elengedi a hitelt, ha nem, akkor kezdődhet a visszafizetés.
2011. szept. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ceausescu idejében Romániában úgy csinálták, hogy az egyetem (pl. orvos, mérnök) megkezdésekor aláírattak a delikvenssel egy papírt, miszerint tudomásul veszi, hogy a következő évek ennyibe-meg-ennyibe fognak kerülni - de munkába állásával és a kapott fizetés mértékével "letudódik". Ha viszont nem folytatja a hivatását (otthon is maradhat, de nem dolgozik), akkor 6 hónapi türelmi idő után meg kell kezdenie az összeg törlesztését. Ellenkező estben az állam jogi úton érvényesíti követelését.

Lehet, hogy az adatok nem pontosak (sokszor változott), de ez volt a lényeg. Szerintem ez így becsületes és igazságos.

2011. szept. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy tudná bevezetni, ha ilyen feltétellel hirdetné meg a szakot.


kolopele megmondja másnak az igazát, csak az fájdalmas igazán neki, ha neki is megmondja más.

2011. szept. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szállj már le rólam, te primitív tuskó.
2011. szept. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!