Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyaláson kérhetem...

Hagyatéki tárgyaláson kérhetem a tesómtól a temetési hozzájárulást?

Figyelt kérdés

Ő külföldön lakik és dolgozik még az anyánk temetésére sem jött haza,mert "nem tudott".A temetést én intéztem,mint anyagilag,mint a papírmunkákat,egy szóval mindent.

Mivel apánk már meghalt,így eladásra kerül a szülői ház.Szeretném kérni a temetési költségek felét.Adhatok határidőt a hagyatékin neki,vagy csak akkor van esélyem megkapni a temetési költség felét,ha eladtuk a házat?

Hogy működik?Ő kiakarja minden alól húzni magát,nekem nagyon úgy tűnik.Esetleg kitud játszani engem az ingatlan eladásakor,hogy akkor sem fizet ki?

Köszönöm előre is a segítségeteket!


2010. ápr. 8. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ó figyelj ez nagyon egyszerű, amikor elfog kelni az ingatlan szépen levonod az árából azt a pénzt, ami a temetés feléért járna! Azt had pattogjon, hiszen eddig sem volt hajlandó még az édesanyja temetésére sem hazajönni. Ezt úgy hívják szemétség!
2010. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ha a hagyatékira el jön,amit kétlek,azért ott megjegyzem majd a közjegyzőnek az igényemet.Hátha előbb megkapom én is a pénzt.Bár papírra már le van fektetve és a számlákat is csatoltattam,amikor az ingó és ingatlan értékét feljegyezték.Talán a hagyatékin is adhatok neki határidőt,remélem.Én is a rokonság segítségével tudtam összeszedni mindenre a pénzt,mert nekem sem volt anyagi tőkém annyi,mint amennyi a temetés volt.

Vajon van ilyen lehetőség is,hogy a hagyatékin adhatok határidőt?

2010. ápr. 8. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Hagyatéki tárgyaláson figyelembe veszik az 'osztozásnál', hogy ki állta a temetési költségeket. Tehát ha te álltad a temetési költségeket (mondjuk 400 ezer Ft) és 3 millió a hagyaték értéke, akkor előbb lejön belőle a temetés költsége és a maradék 2.600.000 forint lesz az 'alap' amit felosztanak. (Legalábbis nekem így magyarázta a közjegyző)
2010. ápr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2010. ápr. 8. 16:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, úgy van, ahogy a második írta, előbb levonják a költségeket és csak a maradék a hagyaték, tehát csak amaradék fele a tesódé.
2010. ápr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!