Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyaláson milyen...

Hagyatéki tárgyaláson milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Pár hete meghalt az apukám, és a lakását a keresztfiára hagyta. Van állítólag végrendelet, de mást nem tudok, de az is lehet, hogy kitagadott minket, vagy elajándékozta még halála előtt a lakást a keresztfiának. Megkérdezni nem tudom a keresztfiát mert nagyon bunkók, és röhögnek rajtunk, hogy kisemmiztek minket.

A hagyatéki tárgyaláson mikor felolvassák a dolgokat akkor úgysem fogom érteni mit olvasnak, mert olyan ideges leszek, azt szeretném tudni, hogy rögtön alá kell írnom vagy megmondhatom, hogy szeretném ügyvéddel átnézetni a papírt. Illetve a jegyző gondolom nem fog szólni, ha esetleg jár nekünk a köteles rész, azt nekünk kell felvetni, de sajnos azt se tudom, hogy jár-e, és nem akarom, hogy még jobban röhögjön rajtunk aki örökölt, ha mégsem jár.

Bocs, ha picit zavaros.


2010. dec. 29. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a végrendeletben ti is benne vagytok meg lesztek híva a hagyatéki tárgyalásra ha nem vagytok megelégedve a rátok hagyott javakal természetesen megtámadható jogilag ezt a jegyző is elfogja mondani az hogy lessz e értelme az kérdéses. Ha nem lesztek meghíva a tárgyalásra akkor semmi részesedésetek nincs a hagyatékból természetesen ilyenkor is bírósághoz lehet fordulni
2010. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha írt végrendeletet, és másra hagyott mindent akkor nekünk nem is kell menni hagyatéki tárgyalásra?
2010. dec. 29. 18:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak nyomos érvvel lehet kitagadni valakit, ha nem tettetek olyat, akkor megtámadható. Tudtommal kb. rendőri jegyzőkönyv kell, h megütöttétek vagy ilyesmi, h kitagasdhasson. Ha viszont eltartásit kötött, vagy még halála előtt átírta, akkor úgy tudom nincs mit tenni.
2010. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha tartásit kötött volna, akkor nem lenne végrendelet.


Kérdező: a kitagadásnak meglehetősen szigorú feltételei vannak - nem hasra ütésre megy. Ha el is ajándékozta; ha 15 éven belül történt akkor beleszámít a kötelesrész alapjába. A kötelesrész 99% hogy jár. A végrendeletet egyébként akármikor megtámadhatod, mert tulajdonjogi igénnyel van kapcsolatban, ami nem évül el.

2010. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, de honnan tudom meg, hogy mi jár vagy mi nem jár? Hogy mikor jár köteles rész vagy mikor nem jár? A közjegyző ezt gondolom nem mondja. Vinnem kell ügyvédet? És ha mégse jár semmi akkor minek viszek ügyvédet?
2010. dec. 29. 19:06
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha már halála előtt elajándékozta akkor kell mennünk hagyatéki tárgyalásra?
2010. dec. 29. 19:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondom hogy jár kötelesrész, ne értetlenkedj már. Ha elajándékozta és ez 15 éven belül történt, az akkor még beleszámít a kötelesrészed alapjába. A kötelesrészt annak kell kiadnia, aki egyébként örököl. A közjegyzőnél kérj hagyatéki leltárt. Ha meg nem sértelek, szerintem vigyél ügyvédet(egyébként nem kötelező).
2010. dec. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal mivel a vér szerinti gyerek vagy és ha nem tagadott ki akkor az örökség bizonyos része megillet téged
2011. jan. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!