Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy bolt, amit be szeretné...

Kiscsaj 92 kérdése:

Van egy bolt, amit be szeretnék jelenteni a NAV-nál. Ez lenne a minimum a sok átverésért és a gyötrelmes napokért, amiket ott töltöttem. Tehetem ezt névtelenül is? Küldök egy levelet elfogják olvasni és fognak tenni valamit az ügy érdekében?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 20. 22:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Tudd be tanulópénznek.

A te balfácánságod is kellett ehhez bőven.

A jövőben ne tűnj olyannak akivel ilyet meg lehet csinálni.

2016. ápr. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Naponta több száz névtelen bejelentés érkezik, el sem tudnád mennyire rosszindulatúak az emberek (nem a te esetedről van szó kérdező). Tipikus a szomszédnak jobban megy az üzlet, már fel is jelentik, persze névtelenül.
2016. ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a panasznapra kellene benézned. Bíróságokon működik heti egy nap van, vagy a jogi segítségnyújtó szolgálathoz Menj és ellátnak tanácsokkal. Szerintem is inkabb munkaügyi bíróság hatáskörébe tartozik. Hajrá
2016. ápr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2016. ápr. 22. 16:55
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindenről készíts annyi bizonyítékot, amennyit csak lehet. pl. mettől dolgozol meddig. Bizonyítsd, hogy bent vagy, és hogy mikor mész el. Hogy ezt hogy csinálod feltűnés nélkül, és hitelesen, az egy jó kérdés, de nagyon fontos. Ha másoknál is meg tudod ezt tenni, az pláne jó.

Aztán felnyomhatod őket nyugodtan névvel. Elkérik a cégtől a jelenléti ívet, rajta lesz a kamu idő gondolom, vagy a valós, elkérik a nyilvántartást, ami alapján a fizetést számolják, és máris nem fog egyezni. Ha hamis, akkor előjössz a bizonyítékaiddal, és bukták a magánokirathamisítást.

Te csak valós időt adj meg mindenhol, ne csalj magad ellen akkor se, ha kérik. Így könnyen lehet, hogy ők rúgnak ki, bár úgyis addig balhéznak, amíg ki nem derítik blöffel vagy fenyegetéssel, vagy besúgással, stb. hogy te voltál, és kirúgnak. akkor mehetsz a bíróságra, és kapsz egy kis lóvét.

Az nagyon fontos, hogy semmilyen papírt ne írj helybe alá, ami a felmondásodról szól, se titoktartás, se mit tudom én, mert lehet, hogy olyan jogi szövegek vannak, amikkel magadnak teszel keresztbe, és úgy látom, hogy eléggé tapasztalatlan vagy. Szóval ügyvéddel kell elolvastatni, értelmeztetni. Persze pattogni fognak, hogy az nem így megy, de nem tudnak csinálni semmit, csak fenyegetőzni.

2016. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!