Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kommunális adót mire fizetünk?...

Kommunális adót mire fizetünk? Tényleg a csatorna hiánya miatti talajterhelésre? Akkor is kell fizetni, ha nincs is mire rákötni, és a szippantóst mindenki maga intézi?

Figyelt kérdés

Korábban hallottam olyat, hogy a közvilágításra, az árkok tisztántartására, a szemétszedésre kell ezt fizetni.

De nálunk ez nem működik, nincs közvilágítás az utcánkban, a parlagfüvet letojja az önkormányzat.

Kisváros zártkertjéről van szó.

Nemrég szóba került a munkahelyemen ez az adó, és azt mondták, nem emiatt van, hanem a talajterhelésre kell fizetni, ha valaki nem köt rá a csatornára.

Nálunk viszont nincs is csatorna, nincs mire rákötni.

Ergo a szennyvíz elszállításáért külön fizetek.

A kollégám szerint így nem is kéne kommunális adót fizetni.

Hogy van ez?


2016. márc. 17. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Kommunális adó= helyi adók (pl:. telek, gj adó) nem a szemét és a társai.
2016. márc. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kommunális adóról itt olvashatsz, valóban az önkormányzati feladatok ellátására szedhetik be, van ahol van, van ahol nincs, van ahol csak bizonyos ingatlanok után kell fizetni.


[link]


A talajterhelési díj nem azonos ezzel, azt azoknak az ingatlantulajdonosoknak kell fizetni országszerte a helyi önkormányzat részére, ahol már kiépült a szennyvízcsatorna az utcában, de az ingatlant nem kötötték rá, hanem saját szennyvízgyűjtőt használnak, és abból szippantással szállítják el a szennyvizet. Talajterhelési díjat a vízóra által mért vízmennyiség és a kiszippantott szennyvíz mennyiségének különbözete (tehát a földbe elszivárgott szennyvízmennyiség) után kell fizetni, ez m3-ként 1200-3600 forint közé esik, attól függően, hogy milyen területérzékenységi szorzóval rendelkezik az adott település.

2016. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Kommunális adó= helyi adók"


na ezzel nem lettem okosabb. tudom, hogy helyi adó, az volt a kérdés, h mire fizetjük.

2016. márc. 18. 07:06
 4/5 A kérdező kommentje:

2.-nak köszönöm a linket, de igazából ebből sem derül ki, hogy mire is fizetjük.

És ha az önkormányzat dönti el, akkor van lyan önkormányzat, ami csak úgy lemond sok millió ft-ról? Mikor mindig sírnak, hogy nincs pénz?

Törvényes ez, hogy rajtam pl. olyasmit hajtanak be, amit máson nem? Hol az igazság?

Én úgy érzékelem, hogy a mi környékünkön semmit nem tesz az önkormányzat, nem akarok fizetni azért, hogy ők ott kávézgatnak naphosszat, vagy segélyt osztanak, meg hogy felújították az épületet. Tudom, hogy nem kívánságműsor, csak igazságtalan, hogy beszedik olyasmire, ami engem egyáltalán nem érint.

2016. márc. 18. 07:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Te súlyos fogalomzavarban szenvedsz. Miért, pl. a 15%-os SZJA-t mire fizetjük? Az adókat nem valamire fizetjük, az nem egy szolgáltatás vagy egy termék ellenértéke, hogy várj is valamit cserébe. [link]


Ha nem vagy megelégedve az önkormányzat munkájával, akkor azt többféleképpen is ki tudod nyilvánítani. Felkeresed a helyi képviselőket, polgármestert. Ha nem sikerül dűlőre jutni, akkor meg a következő választáson másra szavazol. Vagy odamentek tüntetni azokkal, akik szintén elégedetlenek.

2016. márc. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!