Perelhető-e a Microsoft amiért csorbult tulajdonságú terméket erőltet a felhasználókra?
Figyelt kérdés
Ha valaki megvásárolta jogtisztán a Microsoft Windows 7 operációs rendszert, vállalati céllal használja nap mint nap. A Microsoft ajánlása alapján a frissítéseket mindig BE kell kapcsolva tartani, hogy a termék megfelelően működjön. A Microsoft nemrég "ráerőltette" a Microsoft Windows 10 operációs rendszert a korábbi Windows 7 operációs rendszer helyére. Azonban a Microsoft Windows 10 -ben nem lehet a frissítéseket eldönteni, hogy mikor valójában települjenek illetve választani, hogy pontosan mi települjön, így nagyon sokszor a gép bekapcsolása FÉL ÓRÁRA növekedett. Ez üzleti veszteséget okoz a 8:00-kor kezdődő munkaidőben. Próbálkoztunk tiszta telepítéssel, mindhiába. A probléma ismét előállt, sok bekapcsolás lassul le nem várt időközönként amikor sürgős munka kellene. A beperelést elvi kérdésként teszem fel: Ha az ember megvásárol egy terméket, megszokja annak használatát, ehhez alakítja ki üzletmenetének sebességét informatikai területen, majd ráerőltet a gyártó egy másik terméket a régi helyett és az mérhetően sokkal lassabb, sokkal kevésbé ütemezhetően használható, sokszor kiszámíthatatlanul lelassul, akkor ez káros a korábbi üzletmenet sebességére, a megszokott módra. Bár a termék licensz szerződése kitér arra, hogy a cég miért nem vállal felelősséget, de ha a korábbi jól használható termékre kényszerrel ráerőlteti az újat, és az csorbult minőség érzetet kelt újdonsága ellenére is, akkor mit tehet a jog szerint a vásárló, használó? Nem szándékozok hadakozni ilyen céggel, de az elvi felvetés érdekelne, mert ahogy elnézem, haldoklik az informatikai világ akikre ráerőltették az új rendszert, teljesen kiszámíthatatlan és megbízhatatlan. Vajon eldöntheti-e egy felhasználó, hogy szeretné-e frissíteni a gépén lévő Windows 10 rendszert épp vagy ezt nem döntheti el, ergo a saját tulajdona felett nem rendelkezhet? Továbbá a Microsoft mindennemű ügyfélszolgálatot felszámolt, sem telefonos sem e-mail elérhetősége, tehcnikai támogatása nincs! Köszönöm az elvi érdemi jogi diskurzust az ügyben!2016. márc. 15. 18:55
11/11 anonim válasza:
Ha a licencszerződésnek, amit elfogadtál, nem mond ellent egy frissítés, akkor nincs jogalapod perelni. Ennyi, ezen nem nagyon lehet mit ragozni.
Az nem tudom, mennyiben meglepetés, hogy a Windows frissítéskezelése egy rakás szar. Mindig is az volt, egy idegesítő, lassú, egyre több háttértárat igénylő folyamat. Akinek ez nem tetszik, eleve nem vesz Windowst, és nem utólag sír, mennyire szar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!