Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek jogallamban elunk?

Szerintetek jogallamban elunk?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, h. egyes bunozok akkor, amikor forro lett labuk alatt a talaj, jeloltetik magukat, osszeszednek nehany kop.cedulat, es mar vedette is valnak! Ha valaki felelos munkakorben szeretne elhelyezkedni (pl kamionsofor, akire nehanyszazezer vagy parmillios erteket biznak), ervenyes erkolcsi bizonyitvannyal kell rendelkeznie! De egy kozseg, varos, megye vagy akar az egesz orszag tobbszaz milliardos kasszajat, sorsat iranyithatja barki, aki osszeszed(vasarol) nehanyszaz kop.cetlit!

Talan ideje lenne elgondolkodni ezen!

(Brahibol megkertem nehany baratomat, ismerosomet, szedjenek ossze nekem nehany cedulat, 1347 jott ossze, pedig nem is vagyok magyar allampolgar!


2010. márc. 31. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Jogfosztott államban.
2010. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Jogállamban élünk, de nem a legtökéletesebben. Az a "baj", hogy hála a mennyei magasságos úristennek, vagy az evoluciónak, ki miben hisz, hogy egy mai 25-26 éves ember nem tudja elképzelni, milyen is lenne nem jogállamban élni, és ezért néha csacskaságokat ír. Ez egy rendszerstikli. Ha nem lenne jogállam, nem lenne kopogtatócédula sem, mert a Párt elmondaná, hogy ki fog indulni, és vagy elmész szavazni, vagy ellehetetlenítünk a munkahelyeden, beverjük a fejed, vagy kikiáltunk a nép ellenségének.
2010. márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

nézzük a liberálisok eszméjét.


"megadom a választás lehetőségét, utána mindenki boldogul ahogy tud."


"csinálhatsz bármit amíg mások jogait nem sérted vele"



tehát megadják a lehetőséget a választást, hogy valaki gyilkos legyen, megöljön valakit, ahelyett, hogy megelőznék. joga van az embernek egyszer hibázni bármiben ugye.


de a legszebb akkor is az, hogy a kisebbségek jogait jobban védik mint a többség jogait. ezzel viszont a többség jogait sértik.

2010. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Én éltem a nem jogállamban is, meg ebben az ún. jogállamban is. Nincs ám akkora marha nagy különbség, mint amit 11:40-es mond. És nem a pártállam volt jó...

Ha akarnak, most is el tudnak lehetetleníteni, meg tudják oldani, hogy ne kelljen betartaniuk a saját törvényeiket. Egyébként a pártállam is jogállam volt papíron, csak intézményesített módon szegték meg a saját törvényeiket. Ez bizonyos, a pártállamihoz képest kisebb mértékben és más területeken ma is így van, és amíg az államot olyan erővel védik az egyéntől és a közösségektől, amilyennel manapság szinte mindegyiket, addig így is marad. Szerintem.

2010. márc. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

tehát megadják a lehetőséget a választást, hogy valaki gyilkos legyen, megöljön valakit, ahelyett, hogy megelőznék. joga van az embernek egyszer hibázni bármiben ugye.



A gyilkos az tényleg senki jogait nem sérti, az egy olyan baráti gesztus, én édesanyámat úgy köszöntöttem fel anyák napján, hogy szögbombát robbantottam fel az ágya alatt, ők meg a születésnapomra kalapáccsal verték szét a fejem, még a távoli rokonok is eljöttek, hogy legyilkoljanak.

2010. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ők a családomat jelöli, mielőtt valaki belekötne :)
2010. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem hiszed akkor go észak korea
2010. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A jogállam olyan állam, ahol a közhatalmat a nyilvános és írott jogszabályok tartalmának megfelelően, és a jogszabályokban meghatározott eljárások keretében, arra feljogosított szervezetek és személyek gyakorolják." (wiki)


amit te kifogásolsz, az írott jogszabály. (még ha xar is)

most akkor mit is akartál kérdezni?

2010. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat! Nem hittem volna, h. a kerdesem ilyen rovid ido alatt ennyire nepszeru(bar inkabb keseru) lesz! Varom a tovabbi reagalasokat, valaszokat, hozzaszolasokat. Elore is koszonom!

"amit te kifogásolsz, az írott jogszabály. (még ha xar is)

most akkor mit is akartál kérdezni?"

A valaszodbol kierzem azt a keseru gunyt, amit elrejtettel a sorok koze! Az irott jogszabajjal csak annyi a gond, h. a jogalkotok mar akkor jogot sertettek, amikor a kerdesemhez kapcsolodo jogszabalyokat torvenyerore emeltek! Miert kell vedeni a bunozoket? Egy rablo, egy gyilkos vagy egyeb torvenyszego miert rendelkezik ugyanolyan jogokkal, mint egy tisztesseges allampolgar? Sot, tobbel is!Nem mondhatjak ki a nevet, nem mutathatjak az arcat stb. Amig le nem bukott, volt neve is, arca is!

Igaz, en is egy olyan orszag allampolgara vagyok, ahol elnok lehet egy bortonviselt ember is!

"Igen, ha nem hiszed akkor go észak korea"

Eltem olyan orszagban, mint amit javasolsz, es az sem volt sokkal rosszabb, csak kisse "zartabb"! Ott is az volt, h. pofa be, es akkor nyugi lesz!

2010. márc. 31. 14:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, a jog CSAK AZ ÁLLAMNÁL és a kormánynál van!!
2010. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!