Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kábeltévés tartozásnál van...

Kábeltévés tartozásnál van elévülési idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre is elnézést, ha már hasonlóban kérték segítségeteket, de fontos lenne számomra, ha páran véleményeznétek az én helyzetemet is! :)


Röviden az én történetem:


2009.02.04én faxon felmondtam kábeltelevíziós előfizetésemet a F..t cégnél, amit 2009.02.13án (ÁSZF-nek megfelelően, 8 napra faxom megérkezésére)meg is tettek. Kifizettem még a teljes február hónapot, biztos-ami biztos alapon. Kérdeztem telefonos ügyfélszolgálatukat, "így minden rendben lesz? Van még valami teendőm?" Erre azt válaszolták: nem."Minden rendben van!"

Azóta semmi.

Egészen mostanáig, mivel március 10én kaptam tőlük egy tértivevényes levelet, benne egy 26 ezres csekkel valamint a „Fizessek! Ha nem, akkor megszüntetik az előfizetésemet“ mondattal -rövidítve. Én még aznap felhívtam az ügyfélszolgála­tukat, ahol azt tudták csak mondani, hogy ez az összeg valóban látszik a nevem alatt- de hogy miből adódik össze pontosan illetve miért nem értesítettek eddig- hallgatnak róla. Helyette megadták a panaszcsoport számát, akik persze 30 napon belül reagálnak..HA reagálnak..


Jelen pillanatban már egy behajtó cégnél van az ügyem…


Kérdéseim a következőek:


* Olvastam több helyen is, hogy távközlési szolgáltatásos számla tartozás (ha arra vonatkozóan nem érkezik felszólítás) elévülési ideje jóval rövidebb, „csak“ 1 év. Az én esetemben is lehetne ezt érvényesíteni?

* 2009.02.13 és 20010.03.05 között több, mint egy év telt el. Valóban jogos lehet a cég követelése vagy ez az egy éves törvény valóban létezik valahol (PTK?) és tudatában vannak ennek, csak bepróbálkoznak nálam, hátha?

* Teljesen jogos és bevett szokás lenne ez, hogy a F..t egyetlen alkalommal sem próbálta ezt meg behajtani rajtam, most meg, több, mint egy évvel később azonnal átadja egy behajtó cégnek, ezzel is növelve az összeget 7500-al?


Előre is nagyon szépen köszönöm!


2010. márc. 30. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is tisztázni kell a követelés jogalapját. Tételesen meg kell adniuk, le kell vezetniük, hogy milyen alapon követelnek pont 26 eret. Amíg ezt nem teszik meg, nincs jogalapja a követelésüknek. Ezt a helyzetet a bírósági gyakorlat a jogosult késedelmének tekinti, és addig nem állapítja meg a kötelezett (te) fizetési kötelezettségét, amíg a jogosult (volt szolgáltató) az elszámolási kötelezettségének eleget nem tesz. Ha már tudod, mit és milyen jogcímen követelnek, akkor ellenbizonyítással élhetsz, bemutathatod a korábbi átutalások bizonylatait, illetve a szerződés felmondását tartalmazó iratot (a fax igazolását), ha már kifizetett időszakra követelnek, illetve ha a felmondott időszakra. Fontos, hogy most már a követelésbehajtóval írásban közöld, hogy megítélésed szerint miért nincs tartozásod, csatold a felmondás faxos igazolását, és szólítsd fel őket, hogy ha mégis fenntartják a követelést, adják meg annak jogalapját, tételesen számoljanak el. nekem már több ilyen ügyem is, volt, és minden esetben visszahőkölt a szolgáltató, illetve a követelésbehajtó,és elálltak a nyilvánvalóan alaptalan igényüktől. Ennek az ügyfélszolgálatra telefonálgatásnak nincs értelme, mert tájékozatlan munkaerőt ültetnek oda, aki csak húzza az időt, különböző ürügyekkel elhárít, te nem tudod bizonyítani, hogy ott tiltakoztál, ugyanakkor ellened gőzerővel megy a profi elmeszelési folyamat. Ha nem tudod visszavonatni a követelést, akkor vigyázz, mert fizetési meghagyást indítanak ellened, és ha 15 napon belül nem nyújtasz be ellentmondást, a szolgáltató követelése jogerőssé és végrehajthatóvá válik.
2010. márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Sajnos érdemben nem tudok jobbat, többet mondani, mint az előző, csak azt fűzném hozzá, hogy az említett F..t cég nekem is sok gondot okozott, számtalan emailre és faxra egyszerűen nem reagálnak és kész. Olyan szintre süllyedtek, hogy az elképesztő. Én is csak írásban kommunikálnék velük, ha lehetne, mert a szó elszáll...
2010. ápr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket, én most megírom ezekből kis levelemet a behajtó cég felé. Az biztos, hogy addig egy fillért sem fogok fizetni, amíg ŐK nem bizonyítják, hogy említett tartozásomat alkotó számlák egy évnél fiatalabbak. Ami kizárt, erről rögzített telefonbeszélgetésem is van...

Szép napot Mindenkinek!

2010. ápr. 2. 09:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!