Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » CSOK - kal kapcsolatban ezt...

CSOK - kal kapcsolatban ezt hogy értelmezitek? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Olvastam az egyik helyen ( [link]


hogy idézem


"Mitől „új” a lakás?


Szerencsére nem csak azokat az ingatlanokat fogadják el, amelyek ezután fognak épülni, hanem versenybe szállhatnak a válság alatt/óta el nem adott új építésűek is. Ez azt jelenti, hogy ha a családok lakásokat néznek, akkor

a 2008. július 1-jén vagy később kiadott építési engedéllyel rendelkező összkomfortosakat vehetik figyelembe, azokat, amelyek a kérelem benyújtásakor használatbavételi engedéllyel vagy a használatbavétel tudomásulvételét igazoló hatósági bizonyítvánnyal rendelkeznek."


Viszont a törvényben ( [link] szerintem ez nem így van írva:


"2. A családok otthonteremtési kedvezménye igénybevételének feltételei19


2. § (1)20 Az e rendeletben meghatározott feltételekkel a központi költségvetésből vissza nem térítendő állami támogatás (a továbbiakban: családok otthonteremtési kedvezménye) vehető igénybe Magyarország területén,

a)21 2008. július 1-jén vagy azt követően kiadott

aa) építési engedéllyel rendelkező új, összkomfortos lakás építéséhez, vagy

ab) − a kérelem benyújtásának időpontjában − használatbavételi engedéllyel vagy a használatbavétel tudomásulvételét igazoló hatósági bizonyítvánnyal rendelkező, összkomfortos új lakás vásárlásához,"


Szóval szerintem csak 2008... után kiadott építési engedélyre és nem felépített házra vonatkozik. Valaki értelmezné ezt nekem?



2016. jan. 5. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Aranyos, ahogy mindenki jogi segítséget kér minden fórumon a csokkal kapcsolatban. Bankok egész jogi szakértő gárdája, építésügyi szakemberek garmadája próbálja értelmezni, hétköznapi életbe átültetni ezt a ripsz-ropsz összedobott törvényt, de még nekik is bele-beletörik a bicskájuk, de majd itt mi, laikusok megmondjuk a tutit. Az a baj, hogy mi értelmezhetjük, ahogy akarjuk, ha a jogalkotó nem arra gondolt, akkor úgyis átírja majd, ráadásul annyi hivatkozás van a törvényben ide-oda, hogy átlátni egyszerű földi halandóként szinte lehetetlen.
2016. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, akkor a 10 millió "szakértő" országa vagyunk, gondoltam hátha van valaki, aki ebben is szakértő...
2016. jan. 5. 14:50
 3/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szerintem ugyanazt írja a cikk, csak érthetőbb nyelven, mint a törvény. Az idézett ab) bekezdés végén ott áll, hogy összkomfortos új lakás vásárlásához. Tehát nem csak házépítésre, hanem lakásvásárlásra is vonatkozik. Vagy valami más a kérdés, csak én nem értem?
2016. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Itt építésről van szó:

a)21 2008. július 1-jén vagy azt követően kiadott

aa) építési engedéllyel rendelkező új, összkomfortos lakás építéséhez

Itt pedig vásárlásról:

ab) − a kérelem benyújtásának időpontjában − használatbavételi engedéllyel vagy a használatbavétel tudomásulvételét igazoló hatósági bizonyítvánnyal rendelkező, összkomfortos új lakás vásárlásához,"


Míg az első (építés) 2008. július 1 - hez köti a dátumot, addig a második (vásárlás) a kérelem benyújtásának időpontjához.


Én legalábbis így értelmezem, míg a cikk - szerintem - összemossa a kettőt.

2016. jan. 5. 15:01
 5/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem, a két vonal közti részbe ágyazott "kérelem benyújtásának időpontjában" szöveget vedd ki. Akkor az marad, hogy a "2008. július 1-én vagy azt követően kiadott használatbavételi engedéllyel vagy... stb. Szóval a dátum a használatbavételi engedélyre vonatkozik, nem a kérelemre. Az a lényeg, hogy a használatbavételi engedély vagy a hatósági bizonyítvány már meglegyen, mikor megigényled a CSOK-ot a lakás vásárlására. Erre vonatkozik a "kérelem benyújtásának időpontjában".
2016. jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!