Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan magyar ember aki 1970...

Olyan magyar ember aki 1970 körül disszidált az NSZK-ba, és nyugdíjas korára most hazaköltözne Magyarországra, az megkaphatja a magyar állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Természetesen már csak a német állampolgársága van meg.
2016. jan. 4. 08:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha nem mondott le az állampolgárságáról, akkor még mindig magyar állampolgár is a német mellett.


Ennek utána lehet nézni. Létezik a kettős állampolgárság a két ország között.

2016. jan. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nagynéném és az édesanyja hasonló helyzetben vannak. Ők 1956 után disszidáltak (ekkor nagynéném még baba volt, de itt született Magyarországon, ezért magyar állampolgár). De az ő esetükben megmaradt az állampolgárság, de később megszerezték németet is, ezért most kettős állampolgárok. Tehát nem kell mit igényelni.


A nyugdíjat onnan folyósítják, ahol dolgozott, tehát, ha hazajön nyugdíjas korára Németországból, akkor onnan fogja kapni a nyugdíjat.


"igen, bar miert lenne olyan hulye hogy visszakoltozik?"

Az én rokonaim is hazaköltöztek. és mondjuk többek között azért, mert ezt az országot tekintik hazájuknak, de ez a fogalom szerintem neked nem sokat mond.

2016. jan. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

En Nemetorszagot is a hazamnak tekintem, meg Magyarorszagot is, sot egesz Europat is, leven EU allampolgar is vagyok.


Azt meg lexarom hogy mas mit gondol errol. Az biztos hogy en nyugdijas koromban nem fogok visszakoltozni, sot lattam mar peldat arra is hogy valaki visszakoltozott, aztan ket ev mulva megint Nemetorszagban volt, mert szembesult a magyar helyzettel.

2016. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#13. Tulajdonképpen nála még ez is benne van a pakliban, hogy visszaköltözik Németországba.
2016. jan. 4. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!