Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 éves vagyok és nem járok...

16 éves vagyok és nem járok már iskolába, akkor most mi kell csinálnom a TB-vel?

Figyelt kérdés

2015. dec. 21. 07:31
1 2
 11/18 anonim válasza:
Nem csajt hanem csak ezt akartam írni
2015. dec. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
ok, elírás - de sajnos ez nem szolgáltatás hanem társadalomban élőknek egy kötelező biztosítás. Én is azt hittem, hogy háhá nem megyek orvoshoz, nem kell - majd egyszer csak közölték, mennyivel tartozom.
2015. dec. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
0%
Ha nem dolgozok akkor úgysem tudják semmiképpen sem behajtani meg az is szerencsés hogy évente ha 1x beteg vagyok
2015. dec. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13 Ha nem dolgozol, akkor persze, hogy nincs miből vonni (vagyontárgy hiányában), de komolyan egész életedben kerülni akarod a munkát, nehogy TB-t kelljen fizetni?
2015. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Hogy hajtanák már be könyörgöm?ez csaj egy szolgáltatás amit igénybe vehetsz nekem sincs tb-m pedig 19 elmúltam annyi a hátránya ha történik velem valami akkor gáz van"


El vagy tévedve nagyon!

Ez az USÁban pl. tényleg így van, mert ott valóban egy biztosításról van szó: fizeted, akkor van jogosultságod igénybe venni, nem fizeted, akkor nincs.

Itthon más a helyzet, itt csak a neve biztosítás, valójában ez egy adó. Ha nem fizeted, akkor behajtják rajtad, akár évekkel később - pótlékokkal együtt.

2015. dec. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
0%
Nem hajtják be mivel nem dolgozom de akkor élj te abban a tudatban hogy igen
2015. dec. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A tartozásod életed végéig él és kamatozik, valamikor csak lesz bevételed, ingatlanod, gépjárműved, örökséged, ajándékod, s akkor majd azt foglalják le.
2015. dec. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mindenki téved.

Amíg a 18. életéved be nem töltöd, nem kell semmit sem csinálj a Tb-vel.

1997. évi LXXX. törvény 16. § l).


Bár meg fogod bánni, ha nem jársz be. Nem a papír teszi az embert, de a lehetőségeket az teremti, lehetőség nélkül meg el vagy veszve (nem a 0-án vagy, hanem a -1-en).

2015. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!