Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskolába írt prezentációmat...

Az iskolába írt prezentációmat nyilvánossá tehetem az interneten?

Figyelt kérdés
Be kellet adnom egy média-esszét. Nagyon sokat dolgoztam vele, a közösségi hálón is megosztanám, a tanárnőnek azonban nem tetszett amit írtam (elég kritikus lett), és azt is megtiltotta, hogy osztálytársaim elolvassák, én azonban nem érzem úgy, hogy ne hozhatnám nyilvánosságra. Megtehetem?
2015. nov. 4. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megoszthatod, amennyiben te készítetted.
2015. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg te írtad, akkor tiéd a szerzői joga, illetve az ehhez tartozó publikálási jog is. Ha nincs benne rágalmazás vagy hasonló, akkor nyugodtan töltsd fel.
2015. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

,,Azt gondolom, hogy ameddig vannak, akik ilyen kaliberű filmet nézetnek velünk, olyanok is lesznek, akik elkövetik a filmvásznon látottakat."


Ez rágalmazásnak számít? :)

2015. nov. 4. 15:21
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Nem rágalmazás. Viszont azt sugallod vele, hogy ha valaki olyat követ el, ami a filmben látható, az a tanár hibája, mert megnézette veletek.

Ez olyan, mintha valaki a bíróság előtt azzal érvelne, hogy azért követett el gyilkosságot, mert az irodalom órán kötelező volt elolvasni József Attila Tiszta szívvel című versét.

Remélem érted.

2015. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt aztán én is kifejtem, köszönöm a gyors válaszokat!
2015. nov. 4. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerzői jog a tiéd, akkor nyilvánosságra hozhatod, de lehet, hogy a tanár megbuktat, vagy rosszabb jegyeket ad... Én nem erőltetnem (bár kíváncsivá tettél)
2015. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bevallom őszintén, a média-jegyem nem igazán izgat, és minden megadott pontra kielégítő választ adtam, ötösre számítok. :)
2015. nov. 4. 15:50
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előzőek is írták, a saját műved nyilvánossá tételéről te döntesz. Én szívesen elolvasnám.
2015. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!