Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én lemondok az örökségről,...

Ha én lemondok az örökségről, akkor a gyerekeimre száll?

Figyelt kérdés

Nemrég meghalt az édesanyám, és 4-en örököltünk egy szutyok házat meg egy csomó tartozást.

Először a testvéreimnek próbáltam ajándékozni, de nem fogadták el, mert a 3 testvérem közül 2 szintén le szeretne mondani róla.

Ha csak simán visszautasítom az örökséget, akkor a gyerekeimre száll?

Két gyerekem van és egy unokám.

A gyerekeim is lemondanának róla, mert ők sem szeretnének semmit örökölni ebből... ebben az esetben az unokámra szállna az örökség? Ő még kiskorú (4 éves), ilyenkor a szülei lemondhatnak helyette, vagy a gyámügyhöz kell fordulni?


Vagy szerintetek hogy lehetne megoldani, hogy senki (én, a gyerekeim és az unokám) se örököljön? Van más megoldás?


Remélem érthetően fogalmaztam. Köszi a válaszokat!



2015. okt. 2. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy. Lemondasz róla. A gyerekeid akkor örökölnék, ha ők lennének megnevezve örökösül vagy te átruházod a tulajdonjogodat.


Lemondtok róla mind és nem történik semmi vagy az államra száll. A tartozás nem tudom.

2015. okt. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az örökrészeden túl nem felelsz a hagyatéki tartozásokért. Tehát beszámolják a házrészed a tartozásba...elárverezik stb. De mivel nem írtál részleteket így nem tudom ki felé van/vannak a tartozások.
2015. okt. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sokféle tartozás van (pl. cofidis hitel, gáz-villany tartozások, stb.) mindenképp le szeretnék róla mondani.


Viszont több helyen olvastam, hogy ha lemondok akkor a gyerekeimre száll, és ezért nekik is le kell mondaniuk, illetve az unokának is.

2015. okt. 2. 17:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, akkor nagyon birka oldalakon keresgéltél, hogyha több helyen is ezt olvastad... Ha az örökös lemond az örökségről, akkor annyi a történet... nem száll sehova, csak ha végképp nem marad örökös, akkor állami tulajdonba kerül (speciális esetben az önkormányzat is megkaphatja).


Ha a házrész többet ér, mint a tartozás+illeték, akkor talán nem kellene róla lemondani, legalább abból valamennyi pénz befolyik. Másik lehetőség, hogy elajándékozod valakinek, ez persze akárki lehet, de csak az egyenesági utódoknak ingyenes az ajándékozás, egyébként illetékköteles.

2015. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: "Ha a házrész többet ér, mint a tartozás+illeték, akkor talán nem kellene róla lemondani, legalább abból valamennyi pénz befolyik. "


Ez igaz, de ez esetben nem árt megkülönböztetni a piaci értéket az árverezési értéktől, mert a kettő leggyakrabban nincs összhangban. Ha van egy ház, ami mondjuk 10M Ft piaci értékkel bír, ebből pedig egyharmad a szóban forgó örökösé, és a tartozások összege mondjuk 2.500.000, akkor az örökös úgy gondolkozhat, hogy oké, még mindig marad majdnem egymillióm a végére. Azonban ha a ház csak 6 millióért kel el az árverezésen, abból ő kap kétmilliót, ami már kevesebb, mint a tartozás.


Igaz, ekkor sincs nagyon nagy baj, mert a tartozásért csak a házrész értékéig felel az örökös, tehát ilyen esetben nem fog tartozni még fél millával örökségként. Csak éppen nullszaldóért nem biztos, hogy megéri a rengeteg hercehurca, utánamászkálás meg idegeskedés, ami a dologgal jár.

2015. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kovpet ***** válasza:
Nyugi, a gyámügy a gyermek érdekét nézi, ha nem nyer az örökléssel, akkor nem is engedné, hogy ne utasítsa vissza az örökséget.
2015. okt. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!