Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Minden adósság a gyerekeimre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden adósság a gyerekeimre száll majd?

Figyelt kérdés

Szétmentünk a gyerekeim apjával,nem voltunk házasok.

Részben azért mert hiteleket vett fel autók és személyi.Kb 8 millió a tartozása amit kétlek ,hogy rendezni tudná.

Ha netán történik vele valami még a gyerekeim kiskorúak,akkor ők öröklik az adósságot?Más egyebe sincs az anyja házában lakik.


2011. febr. 11. 05:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Csak adósságot nem lehet örökölni. Ha vagyont is örökölnek,akkor annak az értékéig felelősek az adósságért. Ebben az esetben le kell mondani az örökségről,és nincs adósság öröklése sem.
2011. febr. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Abban az esetben megy tovább az adósság, ha jelzáloggal terhelt ingatlan is van a történetben. De a személyi kölcsön és az autóhitel nem ilyen. Az autó viszont, mivel hitellel terhelt, visszaszármaztatásra kerül a finanszírozóhoz. A személyi kölcsönt feldughatják, ha a házon van hitel, akkor az sajnos nem szűnik meg.
2011. febr. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóhoz még annyit szeretnék, hozzáfüzni, hogy ha egy ingatlanon adóság van, akkor is lemondhat az örökségröl a gyerek, nem köteles elfogadni. Ebben az esetben az adóságot sem kell fizetnie, viszont az ingatlan is elveszik számára.
2011. febr. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm a válaszokat,de olyan törvény nincs,hogy kiskorú nem dönthet ilyen ügyben?(akar-e örökölni vagy nem?)

Jelzáloghitele is van az anyja házán életbiztosítással.

2011. febr. 11. 07:29
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezt nekem írta egy jogi oldalon egy ügyvéd!Tessék értelmezni!

"EGy halál eset az öröklés vonatkozásában a jogokat és kötelezettségeket is felszínre hozza. Erről a hagyatéki eljárásban rendelkezni kell, azaz ha az örökösök lépnek a férje helyébe, akkor a bankkal kötött szerződésben is jogutódlás következik be, és a gyerekei lesznek az örökösök. Ha nincs tovább fizetve a hitel, a bank a kezes ellen fordul attól függetlenül, hogy a kocsi természetben kinél van. Automatikusan a bank nem viszi el a kocsit. Tisztelettel dr...."

2011. febr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szóval akkor tovább kell fizetni a gyerekeknek a hitelt?

Én így értelmezem.Ha autóról van szó.

2011. febr. 11. 07:46
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól értelmezed: "Ha nincs tovább fizetve a hitel, a bank a kezes ellen fordul attól függetlenül, hogy a kocsi természetben kinél van."


A kezesnek kell tovább fizetnie, nem az örökösnek.


De a legértelmesebb, ha bemégy az ingyenes birósági panasznapra, mert csak ott adnak megbizható informácuót.

2011. febr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ.

Csak attól féltem,h a gyerekek adóssággal kezdik meg a felnőtt életüket.

2011. febr. 11. 07:52
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom abban az esetben mi van, ha még kiskorúak, és úgy örökölnek, de amennyiben már nagykorúak, és pláne nincs semmi érték, amit örökölhetnének, akkor mindenképp érdemes lemondani az örökségükről, ahogy azt egy korábbi válaszoló is ajánlotta.

Persze itt azt sem tudom, hogy Neked van-e olyan értéked, amit örökölhetnének, illetve hogy attól a Te utánad történő öröklésről is lemondanak-e.

Ezeket érdemes megkérdezni egy ebben tényleg illetékestől. :)

2011. febr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%

Csak a vagyon erejéig örökölhető a tartozás.

Ha több a hitel, mint amije van, akkor nem örököl semmit.


De te már a gyerekeid apja halálára pályázol, meg hogy mit örökölnek?

Ez nagyon gusztustalan. Szerintem ne foglalkozz ezzel, ha elváltatok akkor az adósság is az övé, meg amije van az is. Ha marad, jut a gyerekeidnek, ha meg nem, akkor adósságot akkor sem fognak örökölni.

2011. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!