Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor az adósság is és nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor az adósság is és nem csak a közösen megszerzett vagyont kell elosztani? Olvastam egy nagyon jó interjút, amiben egy bírónő nyilatkozik a váláskor figyelembe vehető vagyonok megosztásáról. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

Figyelt kérdés

A cikk: [link]


Azt írja a bírónő, hogy a közös vállalkozás adósságai is közösek. Én egyéni vállalkozó vagyok, de a házasságom alatt felhalmozódott kb félmillió Forint adótartozásom. Azért nem fizettem-fizettük, mert a közös családi kasszában havonta már nem maradt meg a havi járulékokra a pénz - más fontosabb volt (közüzemi számlák, törlesztések, stb). Érdeklődni szeretnék, hogy ez a közösen létrehozott adósságok közös tartozásnak számít-e váláskor.

A másik kérdésem az lenne, hogy miután a feleségem elköltözött, jöttek az elszámoló közüzemi számlák, ami szintén tetemes összegekről szóltak. Azokat én a feleségem elköltözése után befizettem, de azok a szolgáltatások díjai szintén az együttlétünk alatti időben halmozódtak fel, tehát ezek a tartozások is közösnek számítanak?

A harmadik kérdésem: még a házasság előtt vásárolt, saját tulajdonomat képező ingatlanban laktunk. A házasságunk alatt felhalmoztunk egy kb 300.000 Forint összegű közös költség tartozást, amire már bírósági végzés is érkezett. Mivel nem szerettem volna, ha a lakásomat elárverezik, ezért gyorsan ki kellett fizetni ezt az összeget. Én akkor felvettem egy hitelt, amit még a mai napig is törlesztek. A feleségem tudott a dologról, mert más megoldást akkor nem találtunk. Ha jól értettem az újságban megírt nyilatkozatából, akkor ez a hitel is közös adósságnak számít.


2011. jan. 11. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen közös együtt kéne fizetni.
2011. jan. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van. De arra készülj fel, ha a feleséged nem akar fizetni, akkor ezt a pénzt kb 5 év múlva fogod sajnos látni.
2011. jan. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mind a három kérdésemre a válasz az hogy közös?
2011. jan. 11. 23:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de túl vagyok egy nagyon rumlis váláson és vagyonmegosztáson.

A válaszom három igen.

2011. jan. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

harmadéves joghallgató vagyok, már túl a családi jog vizsgán.

ez mind közös adósságnak számít, de nem ennyire egyszerű a dolog. aki állít, az bizonyít, így a feleséged könnyen megnehezítheti a helyzeted, ha akarja.

2011. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még valami: házasságunk előtt vettünk egy autót is (1,2 millio), amire a 2/3 részére a feleségem adta a pénzt (papír nincs róla), az 1/3-ra meg én. Közben hengerfejes lett, a 230.000 Forintos (számla nélküli) javításra szintén én kértem kölcsönt egy barátomtól. Azóta az autó pedig még jobban leamortizálódott, az akkori vételárnak kb az egyharmadát éri. Ha nem a házasság alatt vettük, akkor ne foglalkozzak a dologgal, vagy pedig az autó jelenlegi értékének a felére igényt tarthat a feleségem - akitől most válok?
2011. jan. 12. 00:06
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


27§-tól van a házassági vagyonjog, könnyen érthető szövegezése van a törvénynek! Ebben megtalálod a választ a kérdéseidre!

Véleményem szerint igényt tarthat rá, igen. Ilyen esetben nem szokták eladni az autót, hanem pl lemondasz valami értéktárgyról, ami egyenlő annyival,amennyi a feleséged jogosultsága az autóból. ha szeretnéd,h tiéd legyen az autó.

2011. jan. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!