Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 7 éve váltam el közös megeggye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

7 éve váltam el közös megeggyezéssel a volt feleségem most kiván pert inditani a közös vagyon megosztásáról ( ezért is lehetett a válást közös megeggyezéssel felbontani, tény hogy telekkönyvileg nem lettek átvezetve ) mi várható?

Figyelt kérdés

Egy külön kérdés, visszamenöleg mennyi idöre kérheti a közös gyermekeink nevén lévö ingatlan haszonélvezeti összegét?

Egy másik kérdés,a biróság által nekem itélt kizárolagos használatba adott ingatlan értékének mi az idöpontja,a mostani vagy a különélés idöpontja ( 8 év a külömbség).


2009. jan. 19. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad hogy közösmegyezéssel elváltatok és a megyegyezés tárgya az volt hogy az ingatlan 50-50 % ban lesz elosztva és ez nem lett bejegyezve a földhivatalba, VAGY minden a tied maradt és most igény tart az exed is rá.

Ez egy kicsit nekem úgy tünik hogy most anyagi gondban van és hirtelen minden kell, és jól jön neki az exférj.

ha 7 éve közösmegegyezénél a tiéd lett az ingatlan, most már nem tud mit tenni.

2009. jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A közös megeggyezés során a cs. ház került hozzám ,mig Ő kapot egy lakást aminek a részleteit mind a napig én törlesztem,és most mindkét ingatlan 50%-át kéri(!!!).Mindezt úgy,hogy annak idején a három gyerek közül kettő Én hozzám került és a harmadiknak is Én áltam a tanulási költségeit a megeggyezésnek megfelelően.
2009. jan. 20. 10:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy hátrányos, ha most történik a vagyon megosztása. Ahogy írod, te törleszted a másik fél által lakott - és az osztozkodáskor használatilag neki jutott - ingatlan részleteit is, ezt most felszámíthatod.

Mivel két ingatlan van, nem valószínű, hogy mindkettőnek az 50-50 %-át fogják megítélni - meg nem is kell, szerintem most is ez lehet a helyzet -, hanem bizonyára mindegyik ingatlan külön tulajdonba kerül a használati viszonyoknak megfelelően és aki a nagyobbat kapja, az fizet a másiknak.

Ha ez Te lennél, akkor itt beszámításra van mód az általad kifizetett részletek miatt, feltéve, hogy tudod ezeket bizonyítani.


Ha meg tudnátok egyezni bíróság nélkül is, az sokkal-sokkal olcsóbb lenne.

2009. jan. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megpróbálom a peren kivüli egyezséget,de mindig kettön mulik a vásár.
2009. jan. 21. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!