Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek, ilyen helyzetben...

Mit tegyek, ilyen helyzetben mik a jogaink? Sürgősen kellene segítség de sajnos ügyvédre nincs pénzünk.

Figyelt kérdés
A férjem és én 10 évvel vettünk egy családi házat. A lányom és a férje ráépített és így egy kétszintes családi ház lett. A férje elköltözött és végül a felső lakás nem került a nevükre. A férjem és az én nevemen van az egész ház. Viszont a gáz szolgáltatótól a lányomék igényeltek egy készüléket. A férj eltűnt és itt hagyott rengeteg tartozást. Sajnos nem tudjuk az egészet kifizetni. A lányom kapott egy végzést ami szerint jönnek és lefoglalják az ingóságait, mivel ingatlan nincs a nevén. A kérdésem a következő- be kell őket engednem? Elvihetik a mi dolgainkat? (tv, dvd lejátszó stb..) A lényeg a mi nevünkön van a ház, de a lányom nevén van a gáz óra és a tartozás.Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 14. 21:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Így viszont elég cumó annak, akivel egy lakcímen vagy.

Igénypernél neked kell bizonyítani, hogy a tiéd, nemde?

Hát, a legtöbb ingóságról nem adnak névreszóló számlát...

2010. márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk Gyurcsány aláírása biztos megtalálható a neten...

Aztán ha azt becopyzza valaki, na arról bizonyítsa be, hogy hamisított :D Lol.

2010. márc. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Kétlem hogy ilyen egyszerűen menne.:)

Pl Kovács Józsi bácsi áláírását a lakásmaffia ráhamisíthatja egy szerződésre az akkor is hiteles. De ha te tennéd ezt a Gyurcsányéval lehet hogy megnézhetnéd magad. :)

2010. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én mondjuk ezzel se mennék semmire, nekem van saját ingatlanom amit foglalhatnának :P Csak felvetés szintjén érdekelt :)
2010. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Marha egyszerü, el kell pakolni mindent amiről nincs névreszóló számlátok hogy ti vettétek, nem a férj.


Egyeztess időpontot, nem mindig vagytok otthon.


Amúgymeg sztem amíg ilyen közös tulajdonok vannak addig nehezen lehet bármit is lefoglalni, főleg nem tőled aki vétlen vagy!!!

2010. márc. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Sajnos,lefoglalhatják. Ami a bejelentést illeti, bárki, akit akár csak ideiglenesen jelentessz be a lakásodba, az önkormányzatnál személyesen kell aláírnod az engedélyezést. Nem elég,ha bevisz valaki egy aláírt papirt.
2010. márc. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

22:35-ös válasza nekem tökéletesnek tűnik, az ingóság azért ingóság, mert mozdítható. Át kell vinni mindent haverokhoz, amiről nincs névre szóló számla, aztán jöhetnek foglalni...

Ha éppen nincs ott semmi, akkor nincs.

2010. márc. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha nem tudnak foglalni,majd ráterhelik a házra jelzálogként. Nekem volt egy osztatlan telkem. Csak az én részemen volt ház. Mikor a szomszédot megbüntették,ő nem fizetett,nekem kellett kifizetnem,az ügyvédem azt mondta,mivel osztatlan a tulajdon,az én házamra fogják tenni a jelzálogot,mivel a szomszédtól nem tudták behajtani. Végül megvettem a másik részt is. De nem volt egy könnyű játszma(:
2010. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem fognak neki ráterhelni semmit!

A te esetedben azért volt más, mert mint írtad, a telked osztatlan közös tulajdonban volt, a felépítmény meg főszabályként osztja a telek jogi sorsát, nem válhat el attól. Vagyis ha a telek osztatlan közös tulajdon, akkor az arra épült ház is osztatlan közös tulajdon.

A kérdező esete más, ő meg a férje a bejegyzett tulajdonosai a háznak (és így nyilván a telküknek is). A lányuknak ott semmi része nincs, így nem is terhelhetik rá az ő tartozását a kérdező ingatlanára. (egyébként pont a fenti szabály miatt nincs része, hiszen ők is a más tulajdonában álló telekre építettek...)

2010. márc. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Még az Önkormányzati Adóhivatal is foglalhat.A testvérem vett egy lakást,eltelt egy kis idő,mire hazament a levelesben egy idegen névre az Ő cimére járt ott az adóhivataltól egy pasi.Másnap én ráérőként bementem a papirral és a tulajdoni lappal,de meg is néztem a lapcimnyilvántartót is és ott se szerepelt az egyén.De a házban se volt olyan nevü lakó,mert a kezdetektől vezettek valami nyilvántartást.Az ügyintéző előkapott valami többkilós aktacsomagot.Irt egy nyilatkozatot,hogy nem ismerjük,mert a lakéást egy 8o éves nénitől vette,de az ügyintéző szerint Ők láták a pasinak a lakcimkártyáját és oda szólt.De,hogyan volt bejelentkezve kitudja.Ha történetesen oda van a tulaj kórházba,vagy valahol kiszállásban,távollétében feltörik a lakást,lefoglalják a holmiját,s fogalma sem lesz miért.?A levelek visszamentek,abból tudhatta volna,hogy gáz van.Okoztak egy jó glibát,s elnézést se kértek.
2010. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!