Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek, ilyen helyzetben...

Mit tegyek, ilyen helyzetben mik a jogaink? Sürgősen kellene segítség de sajnos ügyvédre nincs pénzünk.

Figyelt kérdés
A férjem és én 10 évvel vettünk egy családi házat. A lányom és a férje ráépített és így egy kétszintes családi ház lett. A férje elköltözött és végül a felső lakás nem került a nevükre. A férjem és az én nevemen van az egész ház. Viszont a gáz szolgáltatótól a lányomék igényeltek egy készüléket. A férj eltűnt és itt hagyott rengeteg tartozást. Sajnos nem tudjuk az egészet kifizetni. A lányom kapott egy végzést ami szerint jönnek és lefoglalják az ingóságait, mivel ingatlan nincs a nevén. A kérdésem a következő- be kell őket engednem? Elvihetik a mi dolgainkat? (tv, dvd lejátszó stb..) A lényeg a mi nevünkön van a ház, de a lányom nevén van a gáz óra és a tartozás.Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 14. 21:06
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

Ha már foglalási végzés van akkor sajnos mennek és foglalnak, ha kell hatósági közreműködéssel.

Részletfizetés? Ezt lehet kérelmezni ügyvéd nélkül is.

2010. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetben kötelesség van,méghozzá kifizetni azt,amit elhasznált.

A férj gondolom lelépett,hátrahagyva a ráépített házat,meg a számlát is.Gondolom nem egyedül csinálta azt a tartozást.


Egyébként igen,vihetnek az új jogszabály szerint mindent,amit a lányod bejelentett lakcímén találnak,te meg majd polgári perben visszakövetelheted tőle.


Nem is értem,sokan miért gondolják,hogy nekik ingyen van a fűtés,villany,víz...

2010. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Hát mondd azt, hogy ez a te lakásod, itt minden a tiéd. Semmilyen ingósága nincs a lányodnak. A bútorokra meg a dvdre csak nincs ráírva, hogy ez a lányodé?


Ha meg mégis vinnének, akkor igényperrel követeled vissza a végrehajtótól, arra hivatkozva, hogy a tiéd.

2010. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

21:18 ne már :o

Akkor ha én bejelentem magam a Gyurcsány lakcímére, akkor csinálhatok 20 milkás tartozást, és majd visznek tőle mindent? Tök jó :)

2010. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
Foglalnak mert egy házban egy lakcímen laktok.
2010. márc. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"Akkor ha én bejelentem magam a Gyurcsány lakcímére, akkor csinálhatok 20 milkás tartozást, és majd visznek tőle mindent? Tök jó :)"



Természetesen, már csak Gyurcsány aláírására lesz szükséged a szállásadó rovatban. xD

2010. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

De nekem ez mégis kissé hihetetlen, mert tényleg bárhová bejelenthetem magamat...

Nem kell a lakásnak saját tulajdonomnak se lenni, egyszerűen bemegyek az okmányirodába, aztán oda jelentem be magam, ahova akarom. Mondom nekik, hogy ne levélben küldjék ki a kártyát, hanem majd átveszem személyesen.


Így jól ki tudok cseszni bárkivel, ha nincs ingatlanom és tartozásom van...

2010. márc. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Bizony így van.

Egyébként ezért változott meg a jogszabály,mert a foglaláskor kiderült,hogy minden a szomszédé meg a szülőké.

2010. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Természetesen, már csak Gyurcsány aláírására lesz szükséged a szállásadó rovatban. xD"


Odahamisítom :P Az már a legkevesebb :P


Jó, mondjuk ilyet még nem csináltam, azt nem tudom, hogy kérnek-e valami aláírást új lakcímnél... Arra már nem emlékszem, hogy ment, mikor a jelenlegit bevezettem, csak úgy rémlett, hogy bemondásra megy.

2010. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

21.33:nem egészen.Ugyanis kell a tulaj aláírása a bejelentőre.

ha aláhamísítod és nem is laksz ott,akkor az a foglaláskor kiderül.Mármint az,hogy hamis az aláírás.Akkor még egy okirathamisítással is gazdagabb leszel.

2010. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!