Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyertem és még most sem...

Nyertem és még most sem fizettek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Munkaügyi pert nyertem. Nem fizették ki a bérem. Felkerestem egy ingyenes végrehajtót. De tele van, nem tud velem foglalkozni. Fizetősre meg nincs pénzem. Annyi tanácsot adtak, h írjak az állampolgári jogok országgyűlési biztosának. De ha ez sem sikerül? Alkotmánybíróság? Vagy ha megnyertem a sima megyei bíróságon az ügyet akkor nem vihetem tovább az alkotmányra? Ez pesten van követelhetem az utiköltséget attól aki tartozik nekem?
2010. márc. 14. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ez is valami patkány vállalkozó. Én is jártam így régebben. Be sem pereltem mert tudtam , hogy nem fogom tudni behajtani.
2010. márc. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Írj az állmapolgári jogok országos biztosának. ha nem sikerül, akkor majd tovább fognak küldeni máshova. felesleges tanakodni, hogy mi fog történni. amúgy nem értem, hogy tudják a fizetést ellébecolni....érdekes.
2010. márc. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elárulnád forintban mekkora összeget nem fizetett ki a csaló?
2010. márc. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy írjál az állampolgári jogok országgyűlési biztosának, azt ilyen furcsa hangsúllyal mondták, nem? Semmire nincs hatásköre, csak vizsgálódhat. Az alkotmánybíróság még jobb vicc, az jogszabályok megsemmisítésével foglalkozik, nem peres ügyekkel.


Szerintem próbálkozz azonnali beszedési megbízással (prompt inkasszó), ha jogerős határozatod van, akkor végre kell hajtania a céged bankjának. De ennek már nézz utána te, nekem még nem volt ilyennel dolgom.

2010. márc. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Rövid úton nem tudod megoldani? Pl elhozod az autóját vagy gépet a vállalkozásból?
2010. márc. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ITT A MEGOLDÁS: Most ugrott be: tanultam vállakozástanból fősulin: felszámolást indíthatsz a cég ellen. nem ez a megoldás, ennek semmi értelme, mert ha másnak is tartozik, meg esteleg vannak hiányai, akkor nem megoldás, hiszen a felszámolócég utolsó helyre teszi azokat a civileket, akiknek tartozik egy cég, általában semmi pénzt nem látnak belőle, éppen ezért nincs értelme annak, hogy bejelentsd az igényedet (egyébként egy céget bárki felszámoltathat, ha egy cég lóg neki) VISZONT: elég ha "megfenyegeted" a cég vezetőjét, hogyha nem fizet ki, kénytelen leszel felszámolást indítványozni. be fog tojni, mert tudja, hogy megteheted, csak lehet azt nem tudja, hogy neked tökmindegy. viszot a kezedben van az aduász..... :) Mit szóltok?
2010. márc. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Felszámolásit kell inditani,arra ugrani szoktak,mert azt különböző hirlapban közzéteszik és nem fog kapni munkát,mert ki áll olyannal szóba aki felszámolás alatt áll.
2010. márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az a baj, h minden ingyósága, ingatlanja a fia nevén van, ráadásul a vállalat sem az övé már a fiával társult vki BT lett, de ugyanúgy ő működteti. Szal semmihez sem tudnak hozzányúlni. Volt ideje mind ezt elrendeznie:(. Viszont egy étterem résztulajdona van. Azt remélem eltudják adni. Na de abból is mikor látok pénzt? hmmm.... nem egyszerű. Azt tudom, ha legközelebb nem fizetnek akár egyszer is otthagyom a fenébe azt a céget. Nem szabad halogatni...
2010. márc. 22. 13:24
 9/9 anonim ***** válasza:
ha BT, akkor a felel a saját vagyonával, és ha társult a fiával, akkor a fia vagyonával felel. BTnél viszik azt is. csak KFTnél nem. amúgy az utolsó előtti vagyok. mondom, felszámolást ne indíttass, nem érdemes. de megemlíteni meg lehet. viszont ha még ott dolgozol: hát akkor tuti kirúg
2010. márc. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!